Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy így viselkedik...

Normális, hogy így viselkedik a kutya, ha a gyerekekről van szó?

Figyelt kérdés

3 éves német juhászkutyánk van. Szelíd kutya, de ha valaki a gyerekekhez ér morog.

Pl.: A kollégám volt nálunk és felkapta a lányomat. Nem csinált semmit csak felemelte, de a kutya rögtön morogni kezdet és nem hagyta abba, amíg nem tette le.

Egy másik eset. A fiam összeveszett a szomszéd kissráccal és lökdösték egymást. A kutya itt is morgott a szomszéd gyerekre.

Alapból viszont mindenkihez bújik.


2010. aug. 9. 14:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Biztos sokat mondtátok neki, hogy a gyerekre vigyázni kell, nem szabad bántani, stb. Csak vigyáz a gyerekre. Ez normális. Nekem régen a keverék kutyámnak mondtuk, hogy vigyázzon a kislibákra az udvaron. Este bevittük őket az előszobába, a kutya meg nem vette észre. Addig ott szaladgált, keresett, nyüszített az udvaron, amíg meg nem mutattuk neki, hog megvannak a libák. A kutyák értelmesek, megértik amit a gazdi mond :)
2010. aug. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Szerintem normális. Nekünk is németjuhászunk van, és volt olyan, hogy engem is felkapott a szomszéd , és a kutya pedig odament és belecsípett a fenekébe és nem engedte el, ameddig le nem rakott. Nem bántani akarta, mert nem harapta meg, csak megfogta :) Szóval szerintem nincs ezzel semmi baj, szereti és védi a gyereket :)
2010. aug. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is csak megtanulta hogy a gyerekeket nem szabad bántani. Nálunk ugyan ezt csinálta a kutyánk csak ő Német Dog volt (akkoriban rám vigyázott olyan 2 évesen). 14/L
2010. aug. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy jól szocializált egészséges kutya védett tagnak tekinti bármely faj kölykeit, amelyekkel együtt él. Így az ember kölyköt is. Arról nem beszélve, hogyha még a kapcsolatotok is jó a kutyával, akkor alap, hogy védi őket.
2010. aug. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Ő a falkavezér és azt hiszi a szülei nem képesek megvédeni a gyereket. Ha tudatjátok vele hogy ti vagytok a főnök, rátok bízza a gyerek védelmét is.
2010. aug. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Örülj neki!!! Védi a gyerekeket!!!
2010. aug. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Bozsikrisz ***** válasza:
56%

Én nem engedném, hogy egy kutya morogjon emberre.

Persze, valahol megértem, nyilván védi a gyerkőcöket, de ha majd egyszer a morgás támadásba csap át, akkor abból nagy baj lehet. És senkit nem fog érdekelni, hogy csak a gyerekeket védte.

Azért mondom, mert nekem yorkim van, ő a másfél éves unokaöcsim testőrének gondolta magát egy időben. De nem engedtem neki, hogy emberekre morogjon. Én vagyok a kutyámért, nem ő az emberekért.

2010. aug. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%
Igen, az utolsónak is igaza van :) Tehát összegezve, igen normális, mégis le kéne szoktatni róla.
2010. aug. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Norczy ***** válasza:

szerintem is normális, bár tényleg nem a legjobb amit csinál. Le kell róla szoktatni, mert akár tettlegességig is fajulhat a dolog( bárkit +haraphat). Nekünk is volt 1 ilyen szukánk, de ő csak akkor fenyegetett ha tényleg veszélyben voltunk, akkor nem volt előtte semmi akadály. Jó sokszor segített nekünk így(idegen kutyától, fenyegető embertől védett meg).

ajánlom hogy nézd meg péntekenként a National G-n este 9-től a Ceasar Milan műsorát. Sokat lehet tanulni belőle.

2010. aug. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én örülök neki, ha a kutyám megvédi a gyerekeket, hisz ezért is tartunk kutyát, hogy "hű társa legyen a családnak, védelmezője az otthonnak"

Az én dobermannom imádja a gyerekeket, még a csecsemőkoru babát is meg kell neki mutatni, addig pattog, utána lefekszik mellé, és őrzi.

2010. aug. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!