Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok segíteni, hogy van...

Tudnátok segíteni, hogy van ez a kutyatáp váltásokkal?

Figyelt kérdés

Tudom hogy másik márkára váltani lassan kell, hozzáadagolva az újat a régihez.

De ha egy adott márkához hozzászoktatom akkor abból váltogathatom az ízeket kedvem szerint, vagy ott is ragaszkodni kell ugyanahhoz az ízhez?

Nézegettem a Wolf of Wilderness tápokat és láttam hogy rengetegféle van, több is szimpatikus.


2020. okt. 9. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
Nem akarlak kiábrándítani, de a prémium kutyatápok nagy százaléka is ugyanolyan, mint pl. egy középkategóriás táp, csak jóval drágább, így húzzák le a kedves gazdikat a cégek. A testvérem állatorvos 29 éve, én neki hiszek. A táp-váltásnál, mindig keverd a megszokott tápot felesbe az új ízű/fajtájú táppal.
2020. okt. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azért a Wolf of Wilderness nem egy Acana vagy Orijen. A zoopluson 1000 és 1600 között van kilója, nekem simán megér ennyit. Kistestű a kutyám, nem fog rámenni a gatyám ha ezzel etetem.

Nem is ezen van a hangsúly, hanem a különböző ízesítéseken egy márkán belül.

Mert pl láttam olyat is hogy próbacsomag, három különböző ízben ugyanabból a márkából. Ha az ízesítésváltásokkal nincs gond akkor azzal kezdenék az átszoktatási időszakban, hogy kipróbáljuk, melyik íz jön be neki jobban.

De ha adott márkán belül az ízekkel sem érdemes kavarni akkor inkább kiválasztanék egyetlen ízt és mindig csak azt kapná.

2020. okt. 9. 20:07
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Én sokszor egyik napról a másikra váltottam tápot, mert pl éppen elfogyott. Soha egyik kutyának sem okozott gondot. 4 kutyám van jelenleg is. Ez a fokozatos váltás szerintem csak érzékeny emésztésű kutyáknál szükséges. Ízeket nyugodtan keverheted is akár.
2020. okt. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem érzékeny gyomrú a kutyád, nem kell kevergetni sosem.

3 kutyám van, két idősebb senior tápot kap a fiatal pedig normál felnőtteknek valót, semmi bajuk nincs soha tápváltáskor, ugyanolyan szép a kaki meg minden...

Ha kajával gyakorlunk itthon, teljesen random, hogy melyikhez nyúlok, azt kapja mind a 3, van, hogy egy komplett vacsi mennyiséget, mert annyira "belejövünk". Sőtt, agilitynél a zónát kaja-géppel tanítom, amibe általában egy 3. márkájú, kis szemű táp van, szintén semmi változás nincs szerencsére.

2020. okt. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyban függ a kutya emésztésétől, látod valakinek az a tapasztalata, hogy egyáltalán nem viseli meg, de azért nem véletlen javasolják, hogy fokozatosan válts egyik tápról a másikra. Érzékeny gyomrú kutyával szerintem az ízek közötti váltásnál is érdemes betartani a fokozatosságot, mert a különböző ízek általában más állati fehérjét tartalmaznak (a bárányos nyilván bárányt, a halas meg halat főként), egy jó tápnál ha ez a fő összetevő az már olyan nagy változás a táp összetételét tekintve, ami egy érzékeny gyomrú kutyának lehet megviseli az emésztését.

Szóval ebben az esetben szerintem az a legbiztosabb, ha ízek közti váltásnál is kevered, de ezt úgyis ki kell tapasztalni, tényleg a kutyától függ, ha a "vasszöget is megemészti" típusú kutya, akkor valószínűleg ettől sem lesz baja, viszont ha olyan (mint mondjuk az enyém is), hogy a hétvégi kutyasulin kapott 20 falatnyi virslitől is hasmenése van másnap, akkor ezzel sem kísérleteznék.

2020. okt. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!