Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik BARF étrend szerint...

Akik BARF étrend szerint etetnek milyen csontos húsokat adtok?

Figyelt kérdés

2020. szept. 19. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

A papillon kutyámnak:

Csirkenyak, csirkeláb, nyúlfej, nyúlborda, kacsafej

A border collie és labrador kutyámnak:

Pulykanyak, bárányborda, libanyak, egész nyúl


Sokszor csonttal darált húst kapnak.

2020. szept. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én kutyám nem túl változatosan eszik csontos húsokat, sajnos valamiért emésztésben leragadtunk a libanyaknál, ezt ha nem klopfolva kapja, akkor csontszilánkok vannak a végtermékben, ezért nem akarom csak úgy adni és nehezebben emészthető csontokra (mint mondjuk a bárány vagy marhaborda) sem mertem továbblépni, mellette pedig csirkeallergiás, szóval a csirke alkatrészek is kiesnek.

Szóval amiket eszik csontosnak: egész fürj, nyúl eleje a combcsontok nélkül (tehát borda és gerinc), kacsafej, kacsafarhát, kacsanyak és libanyak, nyakból igyekszem jó húsosat, bőröset adni, néha darált csontos nyulat vagy bárányt, de ezeket csak ritkán, mert sokkal jobb ha rág, amikor huzamosabb ideig csak darált csontosat kapott elkezdett fogkövesedni (erre elég hajlamos sajnos), viszont így, hogy egészben kapja gyönyörű hófehérek a fogai és egyébként nagyon alaposan, biztonságosan rág.


Kezdésnek egyébként csirkemellcsontot szoktak javasolni, az a legkönnyebben emészthető, annak idején mi is azzal kezdtünk, utána lehet nyakat, farhátat bevezetni, majd a fejet, ha ezeket már szépen emészti meg lehet próbálkozni a nyúl könnyebben emészthető részeivel, mint mondjuk a borda, aztán mehet a kacsanyak, kacsafarhát, libából ugyanezek, csontosból a pulykát csak utána javaslom (én a csirkeallergia miatt a pulykát is mellőzöm), mert azért az nagyobb állat, erősebb csontozattal. Persze mindezt úgy, hogy figyelsz arra, hogy az adott állat húsa már be legyen vezetve az étrendbe, ha a csirke után egyből lecseréled az egész csontos adagot kacsára az okozhat problémát.

Tehát lényegében érdemes a minél kisebb állatoktól haladni a nagyobbak felé, illetve a könnyebb csontoktól a nehezebbekig és a kutya a méretétől függően figyelembe kell venni azt is, hogy mekkora állattal birkózna meg, ahogyan az első válaszoló is írta, a kistestű papilonnak ő sem ad azért báránybordát, mert az valószínűleg már túl nagy lenne neki.

A másik fontos alapelv, hogy rekreációs tartócsontokat, mint mondjuk a combcsont nem jó adni, mert azok szilánkosan törnek, okozhatnak gondot, de erről megoszlanak a vélemények, nagytestű kutyának van aki simán odaadja a csirkecombot is, én ezt sem merném, a hagyományos barf etetésbe ezt nem szokták belerakni.

Amiben mindenki egyetért, hogy lecsupaszított csontot sosem szabad adni, csak húsos csontot, tehát aki a combcsontot odaadja az sem csak a csontot adja, hanem az egész combot.


Remélem, hogy hasznosnak találod a válaszom és esetleg találsz benne új információt is, ha csak kíváncsiságból kérdezted bízom benne, hogy nem bánod, hogy kicsit részletesebben belementem a témába :)

2020. szept. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Az egész fürj az csak a csontos részét képezi? Nem egy egész menüt?
2020. szept. 20. 10:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Én szoktam adni hozzá még színhúst is, mert nagyon kevés, sovány husi van csak rajta (én barfos boltban szoktam venni, sajnos nincs lehetőségem első kézből, fürjeket tartó gazdától beszerezni, lehet azok nagyobbak, több húsuk van). Illetve amit én veszek fürj abban belsőség sincs, szóval azt is rakok még hozzá.

De amúgy ez is szerintem sokszor egyéni igény függő, náluk pl. a 60-40%os csontos/színhús arány sem jött be, nyusziból kifejezetten kevés csontost tudok csak adni, különben fehér porzós a végtermék, a nyak az kb. 30% szokott lenni, a viszonylag jó zsíros, húsos farhát az, amit tudok adni 40%-ban. Szóval ha a te kutyád amúgy több csontost igényel, mint az enyém, lehet simán jó lesz neki a fürj plusz színhús nélkül (a barf elvei alapján egyébként is így kéne, hiszen egész préda, ebben nem kell külön modellezni se a színhús-csontos arányt), főleg ha sikerül jó húsos fürjet szerezni.

2020. szept. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!