Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg mérgezem a kutyám ha...

Tényleg mérgezem a kutyám ha rendszeresen kap féreghajtót?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm szerint nagyon sokat ártok a kutyámnak azzal, hogy indokolatlanul sok féreghajtót adok neki, orvosi javaslatra kap havonta 1x nexgard spectrát és 3-4 havonta egy szélesspektrumú féreghajtót (a doki szerint ez azért kell mert barfos), de egyébként én is utánaolvastam kicsit és úgy tapasztaltam, hogy ez nagyjából általános gyakorlat, sok gazdi csinálja így.

Viszont az ismerősöm szerint ez teljesen fölösleges, teljesen indokolatlan egészséges kutyát féreghajtózni. Ő úgy csinálja, hogy 2-3 havonta csináltat egy székletvizsgálatot, itt kifejezetten azt nézik, hogy van-e valamilyen bélféreg a kutyában és az eredmény általában az, hogy teljesen parazitamentes, ergo nem is kell neki a féreghajtó. Ha mégis pozitív az eredmény akkor azt kezelik, kifejezetten arra a típusú bélféregre való féreghajtót kap, de ez max. 1-2 hét, utána megint nem kap semmit, egyszer volt giardiás is, de arra ugye a sima féreghajtó nem is jó, arra amúgy is speciális gyógyszer kell, de ezek nagyon ritka esetek, évente maximum 1-2 olyan alkalom van, amikor tényleg kezelni kell a kutyát, ezért szerinte ez így sokkal egészségesebb, mintha évente 12x kapná a féreghajtót, szerinte sok esetben tök feleslegesen.

Egyébként az ő kutyája is barfos, nagyon odafigyel rá, hogy mindenből a legjobbat kapja a kutya, szóval nem elhanyagolásból nem ad neki, főleg, hogy a székletvizsgálatok szerintem jóval drágábbak is, mintha csak beadná a kutyának a féreghajtót.

Ők külső paraziták ellen is geránium olajjal védekeznek, mert szerinte a tabletták, cseppek, nyakörvek is nagyon károsak, nem akar egy csomó vegyszert tömni a kutyába. Erről nem tud meggyőzni, nekünk csepp és nyakörv mellett is sokszor volt kullancs a kutyában, én ezért úgy vagyok vele, hogy a nexgard spectra még mindig kevésbé káros, mint az imizol injekció, de mi rengeteget sétálunk erdőbe, vidéken is, ott nyilván több a kullancs, mint a belvárosban, ahol ők sétálnak.

Viszont a féreghajtó kapcsán elgondolkodtatott. Ugye elvileg akkor férges a kutya, ha a féreghajtó után a székletében láthatóan ott vannak, ilyet még egyszer sem tapasztaltam, pedig mindig figyelem, szóval valószínű, hogy az én kutyám sem férges, csak nyomom bele a féreghajtót.

Szerintetek igaza lehet az ismerősömnek?

Ti hogy csináljátok? Milyen időközönként adtok féreghajtót? Szoktatok előtte székletvizsgálatot csináltatni?

Tényleg csak akkor férges a kutya, ha a féreghajtó után látni lehet a férgeket a székletben? És tényleg csak akkor kell a féreghajtó, ha már férges a kutya?


Előre is köszönöm a hasznos válaszokat, nagyon tanácstalan vagyok.

És mielőtt megkérdeznétek, azért nem bízom az orvosom javaslatában sem, mert az ismerősöm szerint a dokinak sokkal jobban megéri hosszútávon, ha "mérgezem" ezzel a kutyát, ezért vagyok kíváncsi elsősorban gazdik véleményére, akiknek egészen biztosan nem áll érdekében egyik vagy másik álláspont mellett érvelni, szóval tényleg köszönöm mindenkinek, aki leírja a saját véleményét ezzel kapcsolatban!



2020. aug. 27. 13:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nézd, egyrészt a féreghajtó nem biztosít tartós védelmet, és hacsak nincs hermetikusan elzárva a kutya a külvilágtól, bárhonnan összeszedhet férget, másrészt a féreghajtó nem csak a kifejlett férgeket hajtja ki, hanem a petéket is, tehát ha véletlenül egy hanyag gazdi által össze nem szedett kutyaszar kupacot tanulmányozva, amit esetleg nem vettünk észre, belekerül a szervezetbe a féreg, akkor a féreghajtó segít, hogy ne alakuljon ki nagyobb baj.

Na most hogy a Nexgard elegendő-e, azt viszont nem tudom, én nem vagyok szakember, nekem az állatorvosom nem javasolt mást mellé, de van, aki azt mondja, akkor is kell negyedévente másféle mellé, egyébként több ilyen készítményt lehet kapni vény nélkül online, ha nem akarsz emiatt az állatorvoshoz menni, ami szívféregre jó, az vényköteles, azt csak állatorvoson keresztül lehet beszerezni.

2020. aug. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Maga a nexgard spectra egy szélesspektrumu féreghajtó is. Hatásos a szív- és börféreg megelőzésére valamint a bélférgesség kezelésére, megelőzésére. Teljesen felesleges mellé a külön féreghajtó negyedévente.


Az ismerősödnek azonban nincs igaza. A kialakult bőr- vagy szívférgesség és/vagy a kezelés életveszélyes is lehet a kutyára. Szóval a havi nexgard spectra vagy a milprazon az kell.

2020. aug. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
88%

Havi nexgardon kívül a "sima" féreghajtó kérdésében szerintem igaza van az ismerősödnek. Én is hallottam már olyanról, aki székletvizsgálat után ad csak féreghajtót, speckón megcélozva az adott férget HA pozitív a teszt.

Ha annyira vastag lenne a tárcám, én is így csinálnám :) Az én kutyám bár barfos, és elég jó emésztéssel áldotta meg az ég, a féregható simán tönkrevágja 1-2 napra az emésztését... Kissebb fisifosi lesz egy adott szélesebb spektrumú tablettától (direkt nem írok márkát).

Ha nem fővárosban laknánk, ahol sok a kutya, kutyafuti, ürürék, tehát potenciális férgesedési pontok, én nem eröltetném a negyed éves féreghajtást akkor se ha barfos. Fél évente adnám, és most meg lehet kövezni :D


Nem csak akkor ürít férget, ha látod, a férgek szabad szemmel nem láthatóak általában.


A Nexgard kérdésében is félig igazat adok neki. Nem repelles szer, mellette simán lehet babéziás a kutya, hiszen csak a csípés után öl.

2020. aug. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
#4 -s vagyok. én évente 1x adok neki féreghajtót, vagy ha látom , hogy viszket a hátsója. (sokszor odakap, gyakran nyalogatja, szánkózik a .eggén, ilyesmi)mondjuk más kutyávas sosem találkozik, 7 hektár bekeritett birtokon egyedül létezik (antiszoc, nem tűr más kutyát)semmilyen állat ürülékébe nem piszkál bele.
2020. aug. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
ja,és még annyi, hogy állatorvos mondta, hogy ha hosszú életet szeretnék neki,azzal etessem, amit mi eszünk, Szóval úgy értem, emberi minőségű, változatos kaját adjak neki. Nyilván kap nyers húst is (nem csirkefarhátat), de zöldséget, gyümölcsöt, főtt kaját is kap.
2020. aug. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Barfozunk. Havi 1 nextguard. 3havonta drontal. De gyakrabban fogom adni,mert rendazeresen talal kakit,amit megeszik/ beleeszik.
2020. aug. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Szintén ír szetterem van, nekünk az Advantix szerencsére bevalt. Én nem merem adni a bravectot és társait, bár tudom, hogy a legtöbb kutyánál nem okoz gondot, de én azert tartok tőle.


Fereghajtót 2 havonta (azaz kB 40 naponta) adok neki, milprazont, ugyanis ez a szívfereg ellen is véd. Azt pedig nem kezeljük, hanem megelőzzük vele.

A szívfereg sajnos egyre gyakoribb, szúnyog terjeszti.

A próbált tabletták közül egyedül a milprazont nem hányta ki pár óra múlva, azert is kapja ezt, meg mert a szívferget nem olyan könnyű kikezelni mint egy sima bélférget, és több problémát is okozhat.


Most tapozunk, de barf mellett egyébként mi 3 havonta féreghajtóztunk. Elvileg elég, nem kell havonta nyersnél sem. Ismerek olyat, aki kókuszolajat használ a célra, állítólag hatásos.. De ezt nem tudom mennyire igaz. Néha én is adom, de nem emiatt.


Teljesen igaz, hogy nem tesz jót, ha agyon gyógyszerezzük a kutyát, ennek én se vagyok a híve. A tabletta után nálunk mindig van probiovet kúra is, mert fel tudja rúgni az érzékeny emésztését. Ha nem milprazont adnék lehet én is inkább tesztelnék előtte, vagy ritkábban adnám. Nagy kárt nyilván nem okoz, de ha nincs féreg a szervezetében akkor minek..

2020. aug. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Én külső védelmet is használok, pl. bolha és kullancsriasztó sampont, szúnyogriasztó permetet. De ezt inkább azért alkalmazom a kutyámnál, mert magamon korábban megtapasztaltam a szúnyogokkal, hogy ha csak egyféleképpen védekezek ellenük, az nem elég, szeretik a véremet és megtalálnak, a szervezetem meg elég erőteljesen reagál a csípésükre, begyullad, fáj, nagyon feldagad, szóval amit lehet, bevetek ellenük. Mivel nekem ez a többféle védekezés 99%-ban működik, azt a néhány esetet meg antihisztaminnal könnyebben tudom így kezelni, teljesen természetes volt, hogy a kutyámnak sem csak egyféle élősködők elleni módszert fogok alkalmazni. Szóval kapja a tablettát, és mellé ott a sampon és a permet. Nyakörvet is próbáltam, de túlságosan vastag a nyakán a bundája, meg allergiás reakciói lettek az ilyen vegyszeres nyakörvekre, úgyhogy azt nem használom, de talán így is elég. Kullancsot egyszer találtam megkapaszkodni a szőrén, de odáig már nem jutott, hogy meg is szívja magát.
2020. aug. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mi havonta csepegtetünk rá Advantixot és 3 havonta kap féreghajtót. Sose volt meg benne kullancs illetve a féreghajtó után 2-3 napig nézem a székletét. 2 hónaposak került ide most 4 éves soha nem volt még férges.
2021. ápr. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!