Milyen kistestű kutyát ajánlanátok első kutyaként?
A legfontosabb szempont, hogy minél engedelmesebb, és intelligensebb fajta legyen, mert első kutyámnál szeretném, ha nem lenne makacs, és önfejű. Kinti benti kutya lenne, szabad ki be járással, és naponta biztos, hogy legalább egyszer eltudnám vinni 1-2 órás sétára, vagy akár parkba futni több órát is, de ettől függetlenül előny lenne, ha maximum közepes mozgásigényű lenne, mert jobban passzolna az én nyugisabb életemhez. Sokat vagyok otthon, mert a szakmám miatt általában otthonról dolgozom, de az is előny lenne, ha nem készülne ki attól, hogy néha egyedül marad 8-9 órára.
A lapos orrú, és a sok genetikai betegséggel rendelkező fajtákat szeretném elkerülni, mert szeretnék egy minél egészségesebb kutyát elsőre.
Shih tzu, máltai selyem.
Elég sok tényezot kizártál így nehéz a választás.
Shih tzu. Imádom.
Kozmetikázást igényel 2 havonta, és 1-2 naponta fésülést rövid szőrrel is, ha nem akarsz sok szőrt a lakásba, de nagyon egészséges fajta.
Engedelmes, intelligens és nagyon ragaszkodó. Gyerekekhez is alkalmazkodik.Kisállatot nem tudom ezzel nekem személyes tapasztalatom nincs.
A másik az uszkár minden méretben (toy - közepes - nagy - óriás) nem csak hogy a köztudat ellenére nagyon intelligens és okos fajta, még hipoallergén is. Nem hullik a szőre és allergiások is tarthatják,de nekik is kell a kozmetika. Ha nem is csicsásra nyírni, de a göndör bárány szőrt érdemes lejjebb egy közepes hosszon tartani, gyakran átfésülni.
Ennek sincs nagyon genetikai gondja.
Ahogyan már előttem is írták a Bichon havanese szerintem szuper első kutyusnak,nekem is olyan fajta az első kutyusom.
Nyugodt (amennyire egy kutya ,,nyugodt” lehet,nyilván nem nagyon) és nagyon jól elvan,persze ehhez rengeteget kell vele foglalkozni.
Ha ezeket mind szeretnéd, akkor tényleg eléggé leszűkítetted a kört.
Ahogy én vettem észre a legokosabb kutyáknak mindig nagyobb a mozgásigényük, de őket ténylegesen tanítani is kell a napi sétán kívül, - A magas energiaszinttel megnő az igénye a közös munkára - ha ez elmarad akkor rombolni fognak, akár kertben akár bent tartod. Ez a tanítás nem feltétlenül a kutyasulit takarja, hanem a napi 20-30 perc foglalkozást, amit csak rá szánsz. Ez idő alatt gyakorolhattok is trükköket (ül, feksziktől kiindulva akármit). Ha kistestű egészséges kutyát szeretnél, akkor a magyar terelő fajtákat nézd meg (puli, pumi, mudi), bár ezeknek nagyon nagy a mozgásigényük. Illetve egy törzskönyves kutya ára sem veri az egeket akkor sem, ha többszörös aranykoszorús tenyésztőtől vásárolsz.
#9 Megelőztél :)
Kezdő kutyásnak nem kell szuper intelligens kutya. Nemcsak az veszélye, hogy nem fogja tudni kihasználni / lemozgatni. Hanem hogy a hülyeség is félelmetesen gyorsan ragad rá. A gazditól is, mert nincs tudatában annak, hogy a viselkedésével mit "tanít" a kutyának.
És igen, ezeknek az naponta max 2 óra nem elég, munka és/vagy kutyás sport kell. Az uszkárt, pláne a nagyobb méretűeket, kihúznám a listáról.
Hasonló paraméterekhez nálam a következők szerepelnek a listán:
- shih tzu / lhasa apso (variációk egy témára és az orruk sem vészesen nyomott)
- cavalier king charles (nekem nagy szerelem és állítólag létezik belőlük nem beteges vonal)
- bichonok (nekem inkább Havanese, nem szeretem a fehér kutyákat)
- máltai selyemkutya
- papillon / phalène (kiképző javaslatára maradt a listán)
- whippet (bár felülről súrolja a mérethatárt, sprinter, ha kifuthatja magát, elvan kevés sétával)
- talán még a német kis spicc (nem szeretem a spicceket, de attól neked még jó lehet)
A "palotapincsi" szerintem azért lett lepontozva, mert pekingi palotakutyának hívják a fajtát és rémesen nyomott az orra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!