Igaz, hogy a fajtiszta kutyák örökletes betegségei
abszolút nincsenek jelen a tőlük származó keverék
kutyákban?
Figyelt kérdés
Jelen esetben egy leonbergi és egy xy fajtájú kutya véletlen keresztezése történt, a leonbergi fajtában pedig aránylag gyakori az örökletes csípőbetegség... a keverékben is előfordulhat ez a betegség, vagy rendkívül kevés esély van rá de lehetséges, esetleg abszolút kizárt?
2008. nov. 26. 18:10
1/8 anonim válasza:
Kevés az esély hogy neki is enne baja. Ezt meglehet nézetni dokival hogy örökölhette volna (nem olcsó).
Ha látod hogy huzza a lábát vagy egy kicsit szögletes nenne a csipöje az arra utalhat.Legbisztosabb ha megnézeted.
2008. nov. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
2/8 anonim válasza:
Abszolút kizárni azért nem lehet, mert a hirtelen növő fajtában környezeti hatások is kialakíthatják a betegséget, ezek a nem megfelelő táplálás, vagy komolyabb terhelés.
A keverék fajták azért "egészségesebbek" mert viszonylag riktán fordul elő, hogy azonos génpáron lenne azonos hiba. De ez sem lehtetlen.
1 éves korban javasolt egy rtg vizsgálat és utána lehet terhelni a kutyát (munka, verseny, kiképzés, stb...)
2008. nov. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
3/8 anonim válasza:
Ha arra gondolsz, hogy diszpláziát örökli-e a kutya akkor az nem annak a fügvénye, hogy keverék-e vagy sem hanem, a gének párusulásának ami a kutyák bő 40%-ánál sajnos be is szokott jönni.
A diszplázia nem fajtafüggő, ha a szülei örökítik, akkor bármilyen kutya megkaphatja. A két szülőt kéne megnézetni, de ha mindkettő mentes, még akkor is örökíthetik, csak esetleg náluk a dp-t okozó gének nem dominánsak. Ha nem szakszerűen van felnevelve, szintén megkaphatja.
2008. nov. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
6/8 anonim válasza:
Teljesen igaz. Egy keverék az sokkal ellenállóbb, egészségesebb, szívósabb és hosszabb életű lesz, mint a fajtiszta társai. Mivel fajtiszta tenyésztésénél elsősorban a külsőt értékeket nézik és nem a tartalmat. A legjobb kiállású egyedeket szaporítják tovább. Ezzel ellentétben a természet kicsit jobban végzi a dolgát. De beszéljen a tapasztalat.
2009. szept. 21. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
7/8 anonim válasza:
Ha a két fajtának azonos jellemző betegségei vannak és az adott pár mindkét tagja hordozó is akkor ugyanúgy születhet beteg vagy hordozó kutya mintha azonos fajtájúak lennének.
2009. szept. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
8/8 anonim válasza:
Igen, igaz, a keverékeknek van immunrendszerük, kevert génállományuk, ezáltal egészségesek, életképesek, nem úgy, mint a fajtatiszta génmanipulált mutáns társaik!
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!