Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyat vegyem meg,husky...

Melyik kutyat vegyem meg,husky vagy dobermann?

Figyelt kérdés

Akinek van az leirna h az övé milyen,mire kell odafigyelni,mire lehet számítani?


Nagyapamnal lenne elhelyezve mert ott van kert,naponta látogatnam.


Mennyi a havi költsége,mivel etetitek?


2020. júl. 28. 01:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Miért is?
2020. júl. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy idős ember mellé egyik fajta sem való! A napi egy látogatás édes kevés, de nem te fogod nevelni! Nem te fogsz vele együtt élni! Attól, hogy a kutyával töltesz napi egy órát (15 évig? Valahogy kétlem...) semmi sincs megoldva!


A huskyt napi 10-30 km futásra találtak ki!

A dobermannt őv-re!

A mudit terelésre!

Mindegyik munkakutya, mindegyiknek munka kell! A napi 1-2 óra séta alap, de még édes kevés!

2020. júl. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján egyik sem. Vegyél macskát.

Mind a Dobberman mind a Husky sok foglalkozást igényel, bár másképpen. A dobi egy erős akaratú munkakutya, aki nem bírja a hideget, vagyis kizárólag udvaron állatkínzás tartani. Nagyon gazdacentrikus.

A Husky bírja a hideget, de nagyon nem bírja az egyedüllétet. Teljesen falka centrikus, legyen az ember vagy másik kutya. Makacs, akaratos fajta, de kezelhető. Napi 5-10 km futás vagy intenzív mozgás kell neki különben elfoglalja magát, aminek a gazdi nem örül.

Javaslom ameddig nem lesz saját házad és kerted és beosztandó időd, egyikkel se kísérletezz!

Egy kutya havi alapköltsége etetési módtól függően 12.000 - 20.000 Ft + a különböző kutyasulis foglalkozások, havi élősködő elleni védekezés stb.

2020. júl. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Nem egy kutyam volt már! Nem gondoltam volna h ennyire nagykepuek lekezeloek es kioktatoak vagytok. Az ember tanacsert jön ide es akkor ilyen hangnemben.Pf.


Arra bezzeg nem vagytok elég nagy kutyaszakertok h elmondjatok pl a huskit hogy lehet kordaban tartani milyen modszerekkel!

2020. júl. 28. 14:27
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdést írtál, válaszoltunk mi a baj? Nem fogjuk azt mondani hogy vigyél mindent csóró öregapádhoz... Szerintem vedd meg mind kettőt és még egy KÁJ-t is vegyél melléjük :D
2020. júl. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Mint minden kutyát: neveléssel és megfelelő tartással, beleértve a kellő lefárasztást és munkát is! Ha valóban tartottál volna valaha normálisan kutyát, ezt tudnád! De valahogy sejtem, hogy a "kutyatartás" nálad annyi volt, hogy kihajítottad a kertbe szerencsétleneket.
2020. júl. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Pf,nagyon gázak vagytok,közben meg semmit nem.tudtok írni legutobbi kérdésemre.
2020. júl. 28. 14:39
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok. Nem akartam hosszú választ írni, mert gondoltam hátha a logikus érveink alapján megérted, hogy miért nem jó így egy huskynak, de akkor írok egy regényt, nyugi, kitérek a te kérdésedre is. Volt már nálam ideiglenesen husky, nagyon jó kutyák a megfelelő kezekben. Nekem nem fért bele az időmbe még egy 5. kutya, attól függetlenül sem, hogy egyébként a 4 kutyám közül csak 1 mondható a huskyhoz hasonló temperamentumú és mozgásigényűnek (akiről írok egyébként német vizsla, ő sem piskóta), a másik három max.közepesnek mondható. A kutya utána olyan házaspárhoz került, akik tapasztaltak szánhúzókkal, versenyeznek velük (futás-kerékpár-scooter), meg tudják neki azt adni, amire szüksége van.

Ezt a kutyát megvették jófogásról óccsóér 6 hetesen, mert kellett a gyereknek, majd kicseszték a kertbe, néha vitték sétálni az elején, még játszottak is vele. De a kutya csak nőtt és nőtt, kamaszodott, mivel nem szabtak neki határokat csipkedett, pórázon húzott, szökött (többek között átment a szomszédba és megölte annak tyúkjait), ugrált, nem lehetett vele bírni. Majd eljutottak odáig, hogy morgott a gyerekre, így repülnie kellett. Így találtam meg, hoztam el a sajátjaim mellé, nagyjából 1 évesen. Szoktattam a többi kutyához, emberhez, városi zajokhoz, tömegközlekedéshez, egyszóval mindenhez. Emelett, hogy lefárasszam, a sajátommal együtt bekötve vittem futni, vagy éppen biciklizni. Ez minden 2.nap 10-12 kilómétert jelent. A többi napon gyakoroltunk, szocializáltuk. Kezdetben morgott rám, morgott a többi kutyára is, de csak félénkségből. Nem tudott pórázon közlekezdni, mindenre figyelt, kivéve rám. Ha nem tettszett neki valami (például fel kellett állnia valami miatt a helyéről) morgott. Kb.6-7 hónap múlva sikerült rehabilitálnom elképesztően sok munkával (napi 1-2 óra gyakorlás alap). Ehhez következetesnek, határozottnak kellett lennem, és végül egy teljesen vállalható kutya lett belőle, mint írtam, csodálatos gazdákhoz költözött, ahol azóta is zökkenő és agressziómentesen éli az életét.


,, Arra bezzeg nem vagytok elég nagy kutyaszakertok h elmondjatok pl a huskit hogy lehet kordaban tartani milyen modszerekkel!" Ezekről a dolgokról oldalakat lehetne írni, nem véletlen, hogy több ezer könyv született a témában. Senki nem fogja neked 3-4 mondatban összefoglalni, mert lehetetlen.


Abba a kis mondókába még nem is kezdtem bele, hogy egy tenyésztő sem fog neked ilyen körülmények közé kutyát adni. És nem, nem rosszindulatból, hanem azért, mert rosszindulatúak, hanem azért, mert egy gyereknek, aki néha 1-2 órát foglalkozik a kutyával, amúgy meg egy idős emberrel lenne, nem adnak kutyát. A husky olyanoknak való, akik elég elvetemültek ahhoz, hogy az igényeit kielégítsék.


De ha már te tettél fel kérdéseket, légyszi az enyémekre is válaszolj:

- Mi van, ha felborítja a nagypapát?

- Mi van, ha szökik? A nagypapa fog utána rohangálni?

- Mi van, ha morog akár rád, akár a nagypapára, mert egyikőtöket sem tiszteli?

- Mit csinálsz, ha elfut vad után?

- Van 200 ezred a vételárra? (bár mint írtam, kétlem, hogy egy tenyésztő is adna neked kutyát)

- Van további 20-30 ezer forintod a fenntartására havi szinten?

- Mit csinálsz, ha neked másik városba kell költöznöd? Ki fog naponta menni a kutyával?

2020. júl. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nekünk husky van. Rendkívül érdekes egy fajta úgy gondolom. Mintha egy urleny lenne. Nekünk több évig nemet juhaszaink voltak, most úgy adódott hogy huskynk lett. Nagyon nagy a mozgás igénye, hiába a napi séta meg játék van hogy hajnal 4kor rájön az öt perc és rohangál fel ala a lakásban. Olyankor lelohetetlen. Kinti benti kutya, tehát néha nyakig sarosan akar bejönni. Nekünk halistennek nem szokos, de egyenfuggo szerintem ez. Ha van időd és energiád lefarasztani akkor nem lesz baj szerintem.
2021. jan. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!