Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy a kutya...

Lehetséges, hogy a kutya "átveszi" a gazdija betegségét?

Figyelt kérdés
Halottam erről még régen egy története, de nem emlékszem pontosan mi volt; és nem is találok erről most semmit. Hallott/olvasott valaki ilyesmiről valamit?
2020. júl. 22. 08:36
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Emberről kutyára vagy kutyáról emberre 1000 ből egy betegség terjed maximum. De pl a bolha simán átugorhat kutyáról emberre
2020. júl. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%

Igen, lehetséges. Egyrészt "pszichésen" is, ráhangolódik a gazdára (ld. pl. pánik rohamjelző kutyák). De nem egy fertöző betegség van amelyik emberről->kutyára tud terjedni. Esetleg enyhébb vagy más tüneteket okoz (pl. szalmonella, megfázás, torokgyulladás és társai). Én jártam úgy, hogy elkapott egy makacs torokgyulladás hetekig küzdöttem vele, közben a kutya is beteg lett, végül mindkettőnkből csináltak tenyésztéses labor vizsgálatot és teljesen ugyanaz a baktérium törzs volt bennünk, még az antibiotikus is ugyanaz volt amit szedtünk.

Egy állatorvos mondta egyszer, hogy nem egy humán gyógyszert nem véletlenül kutyákon kísérleteznek ki...

2020. júl. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Lehetseges
2020. júl. 24. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!