Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Zamárdiban van kutyás strand?

Zamárdiban van kutyás strand?

Figyelt kérdés
2020. júl. 2. 09:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Úgy tudom, hivatalosan nincs, de figyelem a kérdést, hátha valaki tud valami helyet arrafelé, ahol be lehet vinni a kutyát, nem strandolásra kijelölt terület, nem , mivel Zamárdiban lesz a szállásunk nyaralásnál. Egyelőre 3 kijelölt kutyás strandot tudok a Balatonnál.
2020. júl. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én se találtam, de lehet, hogy valaki tud valamit, ami nem teljesen hivatalos :) mi is megyünk Zamárdiba, mindenképp kutyával, de nem lenne rossz, ha ő is tudna jönni a strandra is.
2020. júl. 2. 10:44
 3/17 anonim ***** válasza:
26%
Minek a strandra a kutya?
2020. júl. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Valami olyan van a jogszabályban, hogy olyan helyen lehet szabad vízben fürdetni kutyát, ami nincs nem kutyás strandnak kijelölve, nem hajózási útvonal, szóval ami nincs másra kijelölve, de nem tudom, van-e ilyen hely Zamárdinál. A kikötő értelemszerűen kiesik, elvileg a strandolásra kijelölt partszakasz is. Egyébként ha nincs más, tavaly mi voltunk a fonyódi strandon, az egész kulturált. Zamárdi önkormányzatának közösségi oldalától érdeklődtem ezügyben, mikor még a szállást foglaltam, de nem reagáltak.
2020. júl. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
A kutyának is jólesik a vízben hűsölés nyáron melegben. Épített medencés strandra természetesen nem viszem, de a Balaton szabad víz, nem medencés strand.
2020. júl. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
20%
A kutya haszonállat, valamilyen célbol tartott állat, de nem olyan értelemben családtag ahogyan sokan azt gondolják. Tényleg be vannak indulva a magyarok és a magyarországi ki tudja kik, teli van a társaság sznobokkal, meg olyanokkal, akik a kutyával gyógyítgatják magukat, vagy akár kutyát nevelnek gyerek helyett. Azt gondolják sokan, hogy sznobsággal meg nagyképűséggel aztán nagyon sokra viszik, és hogy ettől lesz jobb. Hibás döntés terhelni a tavat, kockazatot vállalni, meg a kutyákakat kerülgetni, mert hogy az lesz az nagyon valószinű. A kutyatartók felelősségéről, meg hadd ne mondjak semmit, bizony nagyon nem mindenki felelősségteljes. Dehát a kutyalobbi meg a majomkodás meg a ki tudja milyen lobbi, ami ezt nyomatja már egy ideje most sokaknak mindennel előbbrevalóbb, felheccelt jónepet meg találnak hozzá. Összeszaratjak a kutyákkal a Balatonpartot, akkor jó lesz majd a kutyaszart kerülgetni, jó szórakozást hozzá. Gyerekbarát fürdőhelyekről, meg családbarát fürdőhelyekről még csak szó sem esett, bizony jó lenne ha azokon a helyeken is minőségi fürdőhelyek lennének, nem kutyamosdatók, hanem megőrizni a Balatont minel inkabb az eredeti állapotában.
2020. júl. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"Összeszaratjak a kutyákkal a Balatonpartot, akkor jó lesz majd a kutyaszart kerülgetni, jó szórakozást hozzá." - Menj el nyáron főszezonban a fonyódi kutyás strandra, egy darab kutyaszart nem láttam a strand területén, kulturált kutyás összetakarítja és kidobja a kutyája melléktermékét.

De gondolom, sokkal jobb a tóba szaró gyerek ürülékét kerülgetni...

2020. júl. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os, megnyugtatlak, gyereket is nevelek, szám szerint kettőt, nem helyettük kutyázok. Ettől még a kutya nálunk igenis családtag és nem használlat. Mellesleg olyan emberek, akik kutyás strandra mennének, mert figyelnek a kutyájukra, 99%-ban vannak annyira kulturáltak, hogy garantáltan nem hagyják ott a kutyaszart sehol (mi sem tesszük). Egyébként pontosan azért hoznak létre kutyás strandokat, hogy a hozzád hasonlóknak ne kelljen a kutyákat kerülgetni, hanem meglegyen az erre kijelölt terület, ahol nem zavarnak senkit. Ami szerintem teljesen rendben van, én megértem, hogy nem mindenki szereti az állatokat, legyen meg mindennek a helye. Azt is teljesen megértem, hogy gyerekmentes szálláshelyek is működnek.

Mindazonáltal a kérdés arról szólt, hogy van-e ilyen strand Zamárdiban, nem arról, hogy neked ez tetszik-e.

2020. júl. 2. 13:06
 9/17 anonim ***** válasza:
Mi a jövő hétvégén megyünk Zamárdiba, nekünk ez lesz az első kutyás nyaralásunk így én sem vagyok túl tájékozott, de úgy tudom, hogy Balatonföldváron van rendes kutyás strand. Az nincs messze Zamárditól, így mi oda tervezünk átmenni majd pancsolni.
2020. júl. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy találtam valamit:

[link]

[link]


Zamárdiban nincs olyan partszakasz, ahol lehet kutyát fürdetni a rendelet értelmében. Reméljük, előbb-utóbb több kutyastrand létesül, ahol legálisan lehet őket fürdetni. Hivatalosan már 3 van.

2020. júl. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!