Kutyànak rendes jobb minősègű kutyakaja (màrmint kutyakaja konzerv+ kutyatàp) vagy hàzi koszt? Megoszlanak a vèlemények, az állatorvos kimondottan a kutyakaja mellett lobbizott. Nálatok hogy van ez?
Én állatmentéssel foglalkoztam 8 évig. Minden egyes nap főztem nekik a húst és minden olyan dolgot, ami hasznos számukra.
Ha nagyon muszáj volt, akkor kaptak csak nedves tápot és szárazat.
Annyi káros dolgok vannak bennük.
Viszont rátaláltunk egy helyre ahol olyan kutyaszalámi van ami 100%-os kecskehús, illetve többféle van,plusz a tápjuk is természetes, bio dolgok. Nem olcsó, de nagyon jó minőség. És nem fűrészpor állagú mint a sok többi.
Azokat is be lehet iktatni párszor.
Na de sokan vannak akik a házi kosztot ellenzik! Ez tényleg nagyon változó, hogy ki mire esküszik.
Az én tapasztalatom az, hogy két oka van annak, hogy az állatorvosok túlnyomó többsége a tápot javasolja. Az egyik, amit már említett egy válaszoló, akit ugyan lepontoztak, pedig nem írt nagy marhaságot, sok állatorvosnak érdeke fűződik egy-egy márka szponzorálásához, amikor folyamatosan visszatérő bélgyulladása volt a kutyámnak a 6. állatorvos volt az, aki azt mondta, hogy járjunk utána a tüneteknek, derítsük ki a kiváltó okot, és nem egy túlárazott gabonapelyhet (értsd royal canin) akart rám sózni, mint a legtökéletesebb megoldás. De ennek megvan a fordítottja is, Dr. Varga Józsi a házikosztra esküszik és tök véletlenül tőle rendelhetsz előre elkészített kutyáknak való házi kosztot, aminek több mint a fele egyébként ugyanúgy gabona, mint azoknak az alsó középkategóriás tápoknak, amit meg más állatorvosok ajánlásával árulnak.
A másik ok ennél sokkal korrektebb, rengeteg házi kosztos és barfos kutya köt ki náluk a gazdi tájékozatlansága miatt, megakadt egy csont valahol az emésztőrendszerben, durva hiánybetegség stb., szóval a dokik is inkább úgy vannak vele, hogy egy jó minőségű táppal nehezebb elrontani. Ez szerintem egy teljesen reális és elfogadható álláspont, tényleg jobb egy jó táp, mint a felületesen összeállított házikoszt. Viszont úgy gondolom a jó tápot sem egyszerű kiválasztani, annak is utána kell járni, legyen magas a fehérjetartalma, de ha meg túl magas az növendékeknél ízületi problémát okozhat vagy egyszerűen csak egy csúnya hasmenést, jobb a hidegen sajtolt, mégis a csúcstápok, mint az orijen vagy az acana nem az, szóval ezen is nehéz eligazodni.
Én tápról váltottam barfra, ég és föld a különbség, gyönyörűen izmos lett a kutyám, a szőre fényes és egészséges és azóta csak oltásra járunk állatorvoshoz. Ettől függetlenül azt gondolom, hogy mindenki döntse el, tapasztalja ki és nézzen utána, hogy mi a legjobb az ő kutyájának és tényleg hiteles állatorvosoktól tájékozódjon. Ami a legbiztosabb szerintem, ha évente csináltatsz egy teljes labort a kutyának, abból kiderül, hogy helyesen táplálod e a kutyát.
Egyébként volt egy rövid 2-3 hónapos időszak is, amikor külön főztem a kutyának, változatos húsokat (szarvast, marhát, nyulat, kacsát), zöldségeket és rizst kapott, de közel sem nézett ki olyan jól, mint amióta barfozunk, igaz akkor a külön kiegészítőkre (lazacolaj, kollagén, zöldkagyló, spirulina stb.) nem figyeltem és belsőséget se mindig kapott, szóval ez alapján írom, hogy a felületesen összeállított házikosztnál jobb a táp vagy a barf. Amúgy a barfosok a főzés ellen még azzal szoktak érvelni, hogy a hőkezeléssel kifőzöd az értékes tápanyagokat a húsokból, ezért jobb nyersen adni, nem tudom, hogy ez mennyire marketingfogás, nem vagyok kutyadietetikus, mindenesetre én biztosan nem főznék újra a kutyának, annál már egyszerűbb is nyersen adni, meg jobban is néz ki tőle.
Vannak olcsóbb húsfélék, pl csirkezúza, ami lényegében egy rágósabb színhús, meg ilyesmiket szoktam venni neki, megfőzöm, a főzőlébe rizst vagy hajdinát vagy kölest főzök + darabolok bele zöldségeket, répa, cukkini pl, aztán ennyi. Szoktam időnként tojást, belsőségeket és csontosat is adni, de a mindennapi kajája az valamilyen hús, körettel és zöldséggel. Mi is régen tápokkal meg mindenféle kutyakajával etettük, mivel első kutyus volt és a reklámoknak meg a lehúzós dokinak hittünk, de a kutyus meg csak szarul volt, mindig valami. Aztán jobban utána néztünk és úgy döntöttünk, hogy mi fogunk neki főzni. Még mindig kevesebb káros anyag van az évi 2x1 hónap vitaminkúrában, mint napi szinten ismeretlen dolgokkal tömni. Így meg soha semmi baja és jobban is szereti, tudom mit adok neki stb.
Aztán kinek mi. Nem kell ezen vitázni, úgyis mindenki azzal eteti a kutyáját, ami nekiilletve a kutyesznak) bejön.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!