Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj, ha fél éves yorkimnak...

Baj, ha fél éves yorkimnak váltogatom a kajáját?

Figyelt kérdés
2008. nov. 24. 19:19
 1/7 anonim válasza:
100%
Attól függ,hogy milyen kajákat váltogatsz.Ha különböző tápokat,akkor mehet a hasa,abból jobb egyre rászokatni.Ha főtt kajákat váltogatsz,akkor az tökéletes.A változatosság a vitamin és zsír ,szénhidrátok bevitelében jellentkezik,attól függ,mi a menű.
2008. nov. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha el akarod kapatni, akkor nem. Mert ennek nagyon könnyen ez lesz ám a vége. Egy kutya nem ember, nem zavarja, ha minden nap ugyanazt kapja. 5 kutyám van és bár mindíg ugyanazt kapják enni, minden nap ugatásos, uglálásos örjöngés van, ha a kajás tálak előkerülnek.
2008. nov. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

én is a második válaszoloval értek egyett. nekem is van egy yorkim, vagyis most már a szüleimnél...

amig nálunk volt csak kutyaeledelt adtam neki, mert a férjem nagybáttya állatorvos, és azt mondta hogy semmi képpen ne adjak neki emberi kaját, mert ezek a kutyák nagyon tul vannak tenyésztve és ezért nagyon kényes a gyomruk. Amig nálunk volt gyönyörü foga volt, és fitt volt. sajnos miután a szüleimhez került már nincs foga, sérve van, és nagyon sokszor hány a kutya, mert már csak asztaltol kap kaját.

szoval én azt tanácsolom, hogy semmi képpen ne adj neki mást, csak kutya eledelt. attol még ugyan olyan boldog lesz!!! másik jo tanács, hogy ne adj csokit sem neki, mert az a kutyáknak olyan mint a méreg, nem tudja a szervezetük lebontani...

Ha jol eteted, akkor a kutyusod fogával sem lesz baj. ja és amig ilyen picike mücsontot se adj neki, mert eldeformálja a fogsorát. azt csak akkor add neki, ha már egy kicsit nagyobb...

az én kittyikém még csak 8 éves, de már nincs szinte egy foga se, rossz a szive, és sérve van.

ugyhogy érdemes vigyázni rá. remélem megfogadod a tanácsot, mert tapasztalatbol beszélek. az én kutyám a szemem elött ment tönkre, a tulzott szeretettöl.

2008. nov. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
83%

Szia.

Nem baj de abba is gondolj bele, hogy nem mindig lesz időd vele kínlódni akkor meg éhen fog pusztulni?

kieszi amit szeret a többit pedig otthagyja?

Nekem van 2 hófehér boxerem de soha nem válogattam nekik a kaját. Adj neki változatosan enni ne csak egy fajtát. Én hülyeségnek tartom azt, amit az állatorvosok mondanak, hogy a kutyák nem igénylik a változatosságot.

Dehogyisnem!!!

Én is észreveszem ha egy hétig főtt farhátat kapnak akkor már kezdenek eltelni vele, ami látszik rajtuk. Ezért következő héten sültet kapnak aztán pedig simán nyersen.

Természetesen minden nap kapnak száraz tápot is. a márkáját nem mondom mert mindenki másra esküszik.

Azt viszont tudnod kell, hogy a válogatással csak magadnak csinálsz plusz munkát és teljesen felesleges!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tudom, hogy a Yorky válogatós és kis étkű de hidd el nekem, hogy nem fog éhen halni. Annyira nem bolond ő sem.

Tedd elé a kaját kora miatt naponta kétszer 10-15 percre, de vigyázz, hogy mindig ugyanazokban az időpontokban. Ha eszik jó ha nem úgyis. De soha ne legyen előtte folyamatosan ennivaló. Gondolom azt tudod, hogy a Yorki azon kutyák közzé tartozik akit az orrával be lehet csapni. Valószínű ezért kell válogassad neki az ételt mert az ízfokozókkal ilatanyagokkal dúsított kajeszt beveri de a maradékot már nem.

Ha gondolod megfogadsz egy két tanácsot, ha nem nekem nem lesz rosszabb de hidd el tapasztalatból beszélek.

Remélem tudtam segíteni.

2008. nov. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.De nem főtt emberi kajára gondoltam,hanem h van itthon 3fajta száraztáp és akkor egyszer ezt kapja,egyszer azt.Egymással nem keverem őket,szal egy étkezésnél egy fajtát kap,de egyik nap ezt a másik nap azt.És detto így a konzervesnél.
2008. nov. 25. 00:18
 6/7 anonim ***** válasza:
én most ugy jártam,h vettem vmi ujfajta cézár kaját, tényleg nagyon jól nézett ki,barna rizs,borsó,répa,2fajta hús,tuti volt,400ért vettem,és nem volt vmi nagy,mondom,kettőjüknek elég egy vacsira.megeszik,erre 5perc múlva ki is jött az egyik kutyámból.eddig a pedigreet ették,már mindenfélét vettem,de ezt szeretik.szárazból is vettem már acanát,royalt,de abból is a pedigreeset szeretik.feladtam a próbálkozást,szoktam nekik husit rizzsel adni,meg az alutasakos kaját.
2008. nov. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Azért jobb ha nem váltogatod, mert tápváltástól lehet hasmenése, főleg a fehérje zsír arány nem egyezik a tápokban...


A legjobb ha mindig ugyanazt a száraz tápot adod csak már ízesítéssel: mondjuk egyik nap húslevesben megáztatva másnap egy kis rizzsel, vagy löncshúsos turmixal, vagy tehetsz hozzá különféle ízű konzervet is.


A lényeg hogy ha a beltartalmi értékek nagyon különböznek az legalább annyira megterheli a gyomrát mint a házikoszt.

2008. nov. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!