Szerintetek lesz valaha szigorítás az állatvédelmi törvényben?
Mikor fogja érdekelni a 'vezetőket' az, hogy mennyi állatot tartanak borzalmas körülmények között? Természetesen az allatkinzast is súlyosabban kéne büntetni, de most nem erre gondolok, hanem amikor ki van b*szva a kutya az udvarra, es senki nem foglalkozik vele, csak enni adnak neki, sőt rosszabb esetben láncon is tartják. Mikor lesz végre engedélyhez kötve a kutyatartás, hogy ne lehessen minden nyomorultnak kutyája, akinek se pénze, se agya nincs a tartáshoz? Mikor büntetik, és tiltják már be végre a szaporítókat? Miért nem kötelező az ivartalanítás a hobby/család kutyáknál? Mikor lesz már valami szigorú szabályozás arra, hogy milyen összetevők lehetnek a kutyatápokban? Egyszerűen nem értem, hogy hogy lehet még piacon a pedigree és társai szemét.
Miért van az, hogy 2020-ban a törvény szerint még mindig gyakorlatilag semmibe vannak véve az állatok, és ha mégis van szabályozás az senkit nem érdekel és igazából semmi következménye nincs?
Ha az autódon bármiféle átalakítás van akkor rögtön büntetnek, elveszik a forgalmit, és szigorított vizsgára küldenek, akkor miert nem lehet ezt ugyanígy bevezetni azoknál akik felelőtlenül, rossz körülmények között tartják az állatokat? Kapjanak jó magas bírságot, és vizsgazzanak le, ha újra kutyát akarnak tartani. (Bocsánat a buta példáért, de hirtelen ez jutott eszembe.) Jelen pillanatban konkrétan az megy, hogy ha esetleg valakitől valami csoda folytán elveszik a kutyát, jövőhéten szerez egy másikat és ugyanúgy tartja. Miért lehetséges ez?
Tudom, hogy erre nincs jó válasz, és senki nem lát a jövőbe, de egyszerűen annyira felháborítónak tartom, hogy gondoltam megkérdezem, hátha van valakinek véleménye arról, hogy miért nem lép ezek ellen senki semmit.
Kb. soha.
Sok állat = sok bevétel.
Ezért tiltakozik a tanfolyam és az ebadó ellen még az állatdokik és menhelyek nagy többsége is. És ezért nem tiltják be teljesen a nyomott orrú fajtákat. ÉS!!! Ami a tápokat illeti. Szerinted miért van az, hogy régen, de sok helyen ma is, házi koszton éltek a kutyák és a macskák, és nem volt bajuk, manapság meg a sok táp korában mindenféle allergia, meg egyéb betegségeik vannak, miközben mindenki üvölti, hogy a házi kaját nem szabad...miközben a gyerekem is azt eszi.
De az adókból, és az engedélyekből is rengeteg pénzt lehetne begyűjteni. Emellett falun sokszor nem is viszik allatorvoshoz a kutyákat, inkább hagyják elpusztulni, sokszor még a kötelező chipje sincs meg, az oltásokról nem is beszélve.
A gyereked nem kutya, a házi koszttal nem lenne baj, ha nem lenne tele fűszerrel, zsírral, és egyeb dolgokkal amikre a kutyának semmi szüksége. Az allergiat rengeteg tényező okozhatja, többek között a városi szmogos levegő, a rossz minőségű táp, vagy a tultenyesztes/szaporitas. És ki mondta, hogy régen nem voltak allergiás kutyák? Csak senki nem foglalkozott ezzel, nem vitte orvoshoz, ha vakarozott a kutya azt mondtak jajj biztos bolhas, ha ment a hasa meg azt, hogy biztos túl ette magát, vagy valami rosszat felevett.
Ennyi erővel, hogy lehet hogy régen nem voltak glutén- meg laktózérzékenyek az emberek? Voltak, csak senki nem tudta, hogy emiatt megy a hasa, vagy emiatt csúnya a bőre.
Nem csak a kutyákkal van probléma, úgyhogy általánosabb kategóriába is tehetted volna a kérdést:
https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__10530227-a-..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!