Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 éve költöztem kerteshazba,...

2 éve költöztem kerteshazba, odáig tartott felkészíteni a házat és a kertet kutya fogadására. Nincs elképzelésem, konkrét fajtáról, leginkább szimpátia alapján szeretnék egy kölyköt befogadni vagy vásárolni, hol érdemes, keresgélni?

Figyelt kérdés

Van erre valami konkrét honlap?

Találtam a kiskutya.hu-t, de nekem gyanús sok hírdetés, mintha a dzövegét google fordító fordította volna... rengeteg hírdetésnél össze vissza zagyvaságok vannak írva.



2020. máj. 19. 21:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Megtaláltad honnan NE vegyél kutyát :D ezek szaporítós hirdetések. Ha vásárolni szeretnél, keress fel egy tenyésztőt, aki kennel név alatt dolgozik és aki törzskönyvet ad (meg e.ü. garanciát stb...)

Viszont ha tényleg mindegy a fajta, csak a szimpátia számít, akkor nézz körbe a menhelyeken, gyepmesteri telepeken, biztos vagyok benne hogy talász ott egy cuki kölyköt akibe beleszeretsz :) Egy támogatói összeget kérnek csupán a kölyökért, és megmentesz egy életet.

2020. máj. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindegy milyen, akkor én menhelyeket ajánlok, mert ott is vannak nagyon aranyos kutyák, nekünk eddig csak onnan volt, és hát ugye az nem egy kellemes hely, meg nem lehetnek ott örökké. Aki oda kerül, van hogy kicsit zavartabb, nevelgetni kell, félénk, esetleg picit agresszívabb mert erték vagy valami, de ha érzésre tudsz választani kutyát, akkor biztos megtalálod azt, amelyik hozzád való.

Ilyen például Budapesten az Illatos úti menhely. Nem tudom, hogy merre keresel.


23/F

2020. máj. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Menhely lenne a legjobb választás.
2020. máj. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Persze a menhely is tökéletes nekem, a lényeg, hogy kölyök legyen, felnőtt kutyaval nem tudom elkepzelni, de a székesfehérvári és környéki menhelyeken nem igazán találkok kölyköket, vagy lehetséges, hogy nem tesznek fel minden kutyát a honlapjaikra?
2020. máj. 19. 22:28
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Kölykök sosincsenek fent a honlapon szinte.

Aska menhely mindug dugig van és a legkisebbek nincsenem a honlapon.

Herosz ugyan ez.

Bár az Askánál sokkal több kutya van és kölyök is van mindig bőven.

A picik akkor kerülnek ki az oldalra ha már nagyon sok ideje ott vannak már és ugye akkor már idősebbek.

A kölyköket leginkább facebookon reklámozzák. De ha elmész az Askába fix hogy lesz picúr dögivel.


Sokat jártam az Askába a korona előtt és facebookon is nyomon követem őket. :)

2020. máj. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 KecskeGuba ***** válasza:
11%

Én a helyedben egy Vadkacsavadász Retrievert vennék!

Nagyon kedves, türelmes, jó indulatú, könnyen tanul!

Közepes méretű.

Ha sétáltatod és labdázól vele rendszeresen, akkor nálatok csak pihenni fog még nézelődni.

Szeret úszni nagyon, szóval ha víz közelében vagytok vele, ne lepőgy meg, hogy bele fog rohanni.

Nagyon drága jó kutya!

Fontold meg!!

Szerintem a legtüneményesebb kutya fajta.

Nagyon szereti a gazdilyát.

2020. máj. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges, hogy nem tesznek fel mindent, erre azért nincs kapacitásuk. Telefonon is érdeklődhetsz, ha most a vírushelyzet miatt nem szeretnéd az összeset végiglátogatni. Ők segíteni fognak, hogy kb milyen fajta passzolna hozzátok.
2020. máj. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Sajnos munkám miatt, én nem igazán látok ebből a nagy vírushelyzetből semmit, úgyhogy simán végiglátogatnám őket, csak nem fogadnak :D
2020. máj. 20. 11:58
 9/12 anonim ***** válasza:

Az Aska folyamatosan adja örökbe a kutyákat.

Facebookon keresd fel őket. Szinte ugyan úgy pörög az örökbefogadás.

2020. máj. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 mj9 válasza:
Ha Budapesten vagy környékén laksz én ajánlom az Etyeki menhelyt, ott még karantén előtt voltak vasárnaponként kutyasétáltatós napok, még 3 éve akkor hoztuk el a kutyánkat még kölyökként. Nem tudom hogy most hogy mennek ott a dolgok de sok kölyök szokott lenni. A facebook oldalukra ha jól tudom fel szokták rakni az új lakókat. Egy próbát mindenképp megér.
2020. máj. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!