Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy szuka mikor pusztul bele...

Egy szuka mikor pusztul bele az ellésbe?

Figyelt kérdés
Nalam nem all fent a helyzet,csak a szomszedomnak van egy kb20 kilos vizslaja (kb 1 es fel eves)es vemhes ,de le se szarjak,nem pusztul az bele,a kan egy nagyjabol 40 kilos nemetjuhasz lattam oket akcio kozben mondtam is a szomszednak azt is leszartak,eggyaltalan tuleli az a kutya az ellest?
2020. máj. 19. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Ha kistestű(pl foxterrier méretű) anya nagytestű kantól vemhes. Szerintem a vizsla nem olyan vészes a németjucival.
2020. máj. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%
Ha túl szűk a szülőcsatorna. Állítólag a kölykök születéskori mérete az anyaállat méreteihez igazodik, tehát gond nemigen szokott lenni a szülőállatok jelentős méretkülönbsége esetén sem. Viszont túltenyésztett fajtáknál, pl. a francia bulldognál állítólag csak császármetszéssel lehet élve kiemelni a kölyköket, annyira szűk a szülőcsatorna.
2020. máj. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2. Dehogynem szokott gond lenni a méret különbség!

De csak az extrém pl: spicc szuka és husky kan keveréke.

Egy nagytestűnek nagyobbak a kölykei is.

A vizsla németjuhász nem olyan vészes.

2020. máj. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Senki nem fogja tudni megmondani, hogyan fog elleni a vizsla.

Ezerféle dolog miatt lehet halál az ellés vége.

A két kutyánál nincs akkora méretkülönbség, hogy az gondot okozhatna.

2020. máj. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

Ha tudod, próbáld rávenni a családot, hogy állatorvos vezzesse le az ellést. Nem kell megkockáztatni, hogy bárki is belehaljon.

Nem tudom milyen a család, de beszéld rá őket, hogy facebookon vagy valahol hírdessék a kiskutyikat, a kérdés alapján félek elásnák őket...

2020. máj. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a méretbeli különbségek miatt adódhat komplikáció. Lehet hogy a szuka rástresszel, rossz pozícióban próbál elleni, esetleges fertőzés alakul ki, egy kölyök még bent elpusztul és veszélyezteti a többi kölyöt és az anyát..... Ezer meg egy féle lehetőség van, ami miatt bármi gond fennállhat.


Ezért is lenne jó hogyha legalább egy kicsit is érdekelné a szmszédot a kutyàja, hogy ellés közben legyen vele és ha bármi van, azonnal menjen orvoshoz.


A kérdésre válaszolva: ekkora méretbeli különbséggel még nem lesz baj.

2020. máj. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!