Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vakaródzik ha van rajta...

Miért vakaródzik ha van rajta nyakörv vagy hám?

Figyelt kérdés

A kutyám kapott egy hámot pár hete. Volt, hogy éjjel is rajta hagytam, hogy megszokja. Elkezdett vakarózni, így apukám levette róla, és visszakerült rá a nyakörve. Most is vakarózik.

Nem bolhás, nem látok semmilyen bőrbetegségre utaló jelet. Jövő héten megyünk dokihoz oltás miatt, majd rákérdezek. De addig szeretném tudni, mért zavarja hogy van rajta valami?


2010. júl. 28. 13:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én shih-tzu-m is mindig vakaródzik ha rajta van a nyakörv. Nem csípi. Mondjuk általában nem kell rá póráz mert szépen jön velem az utcán is, ezért nem is nagyon használom, de ha nagy tömegbe megyünk vagy forgalmas útra akkor ráteszem. Sztem úgy érzi h "börtönben" van.

2010. júl. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%
a nyakörv avgy hám alatt be izad neki és ugyanugy mint az embereknél is az izadságtol viszketni kezd a bőre,s a kutya is ezért vakarozik mert be izzad a böre én mindig baba hintő port rakok a nyakörv avagy hám alá és így ,nem vakarozik töle
2010. júl. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Sok az autó, és a kóbor kutya. Ha elengedem, félő hogy kiszalad az autó elé, vagy elkezdi kergetni egy kóbor kutya. Tehát az hogy leveszem róla, nem megoldható.


A hintőporos megoldást kipróbálom. Köszönöm.

2010. júl. 28. 13:33
 4/14 anonim ***** válasza:

út mellett ne is engedd el, mert azt törvény tiltja, és ha véletlenül arra jár egy közterületes, akkor megbüntet :) ritka, de bele lehet futni :D

nekem is vakarózott eleinte az egyik kutyám, mostanában már nem.. igazánból én sem tudom miért, de már nem :)

2010. júl. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nálunk közterületfelügyelő még nem járt... 10 gazdiból 1 se szedi fel a kutyapiszkot. (Szégyen, de én sem...)

Eddig senit se büntettek meg.

Kutyafuttató is kb 2x 4 méteres, tele szeméttel és gallyal, mert az erdő szélén van, ja és nincs bekerítve.

2010. júl. 28. 13:44
 6/14 A kérdező kommentje:

7 éve van kutyánk, azóta egyszer se hallottam hogy járt volna ilyen ember itt...

A városnak nincs erre pénze, szerintem. :)

2010. júl. 28. 13:45
 7/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk az tényleg elég gáz, hogy nem szeded fel. Ha nem szokta még meg, akkor természetes, hogy vakarózik, de a kutyák nem izzadnak!


Egyszerűen zavarja, hogy van rajta valami, majd megszokja.

2010. júl. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:30


Bocsi de nem kötöszködés képp , de hogyan izzadna már be a hátánál vagy nyakánál a kutya ?! A kutya nem izzad csak a első 2 tappancsánál.Hűtésre a tappancsait és a lihegést használja.

Nézd meg hogy nem-e kiütéses ott (lehet allergiás) , de ha nincs ott semmi ilyesmi akkor csak szokatlan neki ne foglalkozz vele , megszokja 1 idő után.Az én kutyámnak sem tetszett először a bolhanyakörv , vakarta állandóan és próbálta leszedni , megnéztem nem volt piros és semmi baja nem volt a bőrének ezért rajta hagytam , 2 hét után abbahagyta és mostmár észre sem veszi hogy rajta van.

Ne hagyd hogy ráderőltesse az akaratát egy kis , rájött hogyha látjátok h vakarózik leveszitek róla a hámot és ezt kihasználja.

2010. júl. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Amúgy durva dolgokra tudnak rájönni, egy ismerősöm kutyája egy kennelköhögésből nem akart kigyógyulni, aztán rájöttek, hogy direkt köhög, mert akkor figyelnek rá. Ez már több mint egy éve volt, és azóta is köhög, ha figyelmet akar. PEdig jól nevelt okos kutya, rendszeresen sportolnak vele, meg sulizik is, szóval nem az a gond, hogy nem figyelnek rá, hanem egyszerűen megtanulta :)
2010. júl. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tudom, hogy gáz hogy nem szedem fel, de legalább olyan helyre viszem, ahol nem lépnek bele az emberek.


Már 1 hónapja megvan neki. Persze itthon felesleges, én jobban örülök ha rajta van.

Egyébként beagle kutyusról van szó.

2010. júl. 28. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!