Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyarországon lehet farkast...

Magyarországon lehet farkast tartani legálisan?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 20. 00:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Átlagembernek minden vadállat tiltott.
2020. ápr. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
75%
Nem.
2020. ápr. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%
Nem
2020. ápr. 20. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
Lehet tartani legálisan, a megfelelő engedélyek és szakértelem függvényében.
2020. ápr. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%
www.farkasokmagyarorszagon.hu
2020. ápr. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
89%

Lehet. ELTE-n vannak kutatások, annak a keretében az arra jelentkező egyetemisták (meg az ezzel foglkozó kutatók) nevelhetnek kölyökkorától farkast. Volt szerencsém ilyen példánnyal találkozni, imádtam.


Átlagemberként nincs ilyen lehetőséged. Legjobb tudomásom szerint védettek is.

2020. ápr. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

A veszélyes állat tartásának tárgyi és személyi feltételei és szállításának szabályai


3. § Veszélyes állat akkor tartható, ha az állat fizikai tulajdonságaira és képességeire figyelemmel kialakított tartási hely az állat szökésének vagy közterületre jutásának megakadályozására alkalmas.


4. § (1) A különösen veszélyes állatfajok körét az 1. melléklet tartalmazza.


(2) Különösen veszélyes állatfaj egyede kizárólag


a) állatkertben, és


b) a (3) bekezdés szerinti korlátozással cirkuszi menazsériában


tartható.


(3) Cirkuszi menazséria számára kizárólag méreggel nem rendelkező különösen veszélyes állatfaj egyedének tartása és szaporítása engedélyezhető.


(4) Különösen veszélyes állatfaj egyedének tartására engedély akkor adható, ha az állatkert vagy a cirkuszi menazséria


a) olyan cselekvőképes személyt alkalmaz az állat gondozására, aki a 7. § szerinti képesítéssel vagy szakmai tapasztalattal rendelkezik, és


b) amennyiben jogszabály másképp nem rendelkezik, biztosítja az állatkert és az állatotthon létesítésének, működésének és fenntartásának részletes szabályairól szóló miniszteri rendeletben előírt tartási és a 4. mellékletben előírt biztonsági feltételeket.


(5) Az 5. mellékletben felsorolt, méreggel rendelkező különösen veszélyes állatfaj egyedének tartására engedély akkor adható, ha az állatkert igazolja, hogy az állat marása, szúrása esetére biztosított az állatfaj mérge ellen használható antidótumhoz való hozzáférése.


(6) Az 5. mellékletben fel nem sorolt méreggel rendelkező különösen veszélyes állatfaj egyedének tartására engedély akkor adható, ha az állat marása, szúrása esetén folyamatosan biztosított a szükséges és szakszerű egészségügyi ellátás.


(7) A különösen veszélyes állatfaj egyedét tartó állatkertnek, cirkuszi menazsériának rendelkeznie kell az állat ártalmatlanítására alkalmas eszközzel. Amennyiben az eszköz használatához engedély vagy képzettség szükséges, az állat tartójának rendelkeznie kell olyan személlyel, aki az engedély vagy képzettség birtokában van. E személynek folyamatosan rendelkezésre kell állnia.


5. § (1) A közepesen veszélyes állatfajok körét a 2. melléklet tartalmazza.


(2) Közepesen veszélyes állatfaj egyedének tartása azon természetes személynek engedélyezhető, aki


a) cselekvőképes,


b) a 7. § szerinti képesítéssel vagy szakmai tapasztalattal rendelkezik,


c) rendelkezik a (6) bekezdés szerinti valamennyi szükséges hozzájáruló nyilatkozattal, és


d) amennyiben jogszabály másképp nem rendelkezik, biztosítja az állatkert és az állatotthon létesítésének, működésének és fenntartásának részletes szabályairól szóló miniszteri rendeletben előírt tartási és a 4. mellékletben előírt biztonsági feltételeket.


(3) Közepesen veszélyes állatfaj egyedének tartása azon jogi személynek vagy jogi személyiséggel nem rendelkező szervezetnek engedélyezhető, amely


a) olyan cselekvőképes személyt alkalmaz az állat gondozására, aki a 7. § szerinti képesítéssel vagy szakmai tapasztalattal rendelkezik,


b) rendelkezik a (6) bekezdés szerinti valamennyi szükséges hozzájáruló nyilatkozattal, és


c) amennyiben jogszabály másképp nem rendelkezik, biztosítja az állatkert és az állatotthon létesítésének, működésének és fenntartásának részletes szabályairól szóló miniszteri rendeletben előírt tartási és a 4. mellékletben előírt biztonsági feltételeket.


(4) A 6. mellékletben felsorolt, méreggel rendelkező közepesen veszélyes állatfaj egyedének tartására engedély akkor adható, ha a kérelmező igazolni tudja, hogy az állat marása, szúrása esetére biztosított az állatfaj mérge ellen használható antidótumhoz való hozzáférése.


(5) A 6. mellékletben fel nem sorolt méreggel rendelkező közepesen veszélyes állatfajok egyedének tartására engedély akkor adható, ha az állat marása, szúrása esetén folyamatosan biztosított a szükséges és szakszerű egészségügyi ellátás.


(6) A hozzájáruló nyilatkozatot a (7) és (8) bekezdésben foglalt kivétellel


a) méreggel nem rendelkező veszélyes állat esetén a tervezett tartási hellyel közvetlenül szomszédos lakóingatlanok, vagy


b) méreggel rendelkező veszélyes állat esetén a közvetlenül szomszédos lakóingatlanokat is magába foglalóan a tartási hely szerinti lakóépület valamennyi lakóingatlana kétharmadának


tulajdonosaitól vagy - amennyiben a tulajdonosnak nem az érintett lakóingatlan a lakóhelye - az ott életvitelszerűen tartózkodóktól kell beszerezni.


(7) Nem kell hozzájáruló nyilatkozat a 4. § (2) bekezdésében felsorolt állattartók esetében.


(8) A veszélyes állatfajnak minősülő halfajok tartásához nem kell hozzájáruló nyilatkozatot beszerezni.


6. § (1) Az elővigyázatosságot igénylő állatfajok körét a 3. melléklet tartalmazza.


(2) Elővigyázatosságot igénylő állatfaj egyedét olyan természetes személy tarthatja, aki


a) cselekvőképes, és


b) amennyiben jogszabály másképp nem rendelkezik, biztosítja az állatkert és az állatotthon létesítésének, működésének és fenntartásának részletes szabályairól szóló miniszteri rendeletben előírt tartási és a 4. mellékletben előírt biztonsági feltételeket.


(3) Elővigyázatosságot igénylő állatfaj egyedét olyan jogi személy vagy jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet tarthatja, amely


a) cselekvőképes személyt alkalmaz az állat gondozására, és


b) amennyiben jogszabály másképp nem rendelkezik, biztosítja az állatkert és az állatotthon létesítésének, működésének és fenntartásának részletes szabályairól szóló miniszteri rendeletben előírt tartási és a 4. mellékletben előírt biztonsági feltételeket.


7. § A 4. § (4) bekezdés a) pontja, 5. § (2) bekezdés b) pontja és (3) bekezdés a) pontja szerinti személynek


a) állatgondozó, állategészségügyi, állattenyésztő, vadgazdálkodási középfokú szakmai végzettségek valamelyikével,


b) biológus, zoológus, állatorvos, állattenyésztő, vadgazdálkodási, biológia szakos tanári felsőfokú szakmai végzettségek valamelyikével,


c) állatkertben, vadasparkban, cirkuszban, kisállat-kereskedésben vagy kísérleti állatot tenyésztő, beszállító és felhasználó intézményben (a továbbiakban együtt: intézmény) a veszélyes állatok tartása területén szerzett legalább öt éves, a munkáltató által igazolt szakmai tapasztalattal, vagy


d) az adott fajcsoport tekintetében legalább öt év folyamatos, tartási engedéllyel igazolt tartási gyakorlattal


kell rendelkeznie.


8. § (1) Veszélyes állat kizárólag olyan zárt eszközben szállítható, amelynek kialakítása alkalmas az állat szökésének megakadályozására.


(2) Veszélyes állatot kizárólag olyan zárt területre lehet a szállítóeszközből kiengedni, amelynek kialakítása alkalmas az állat szökésének megakadályozására.


(3) A különösen veszélyes állat és a méreggel rendelkező közepesen veszélyes állat szállítása során legalább két fő együttes jelenléte szükséges a szállítás teljes időtartama alatt.


(4) A különösen veszélyes állat és a méreggel rendelkező közepesen veszélyes állat szállítása során a szállítóeszköz külső felületére jól látható, veszélyre felhívó jelzést kell elhelyezni

2020. ápr. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Ugye tudod, hogy a farkas nem egy nagy, menő kutya?


vadállat, ami nagyon veszélyes tud lenni, ha nem értenek hozzá.

2020. ápr. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
79%
Ha anyira farkast szeretnél és tudnád is nevelni, akkor ott van a Csehszlovák farkaskutya pl.
2020. ápr. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Legalásian csak állatkertek,farkasmenhelyek,nemzeti parkok tarthatnak.hétköznapi ember nem tarthat.kisérleti farkasok mások
2020. ápr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!