Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a baja a spánielemnek?

Mi a baja a spánielemnek?

Figyelt kérdés
van egy 2 éves szuka spánielem. m2 napja az a szokása neki, hogy egy macival a szájában mászkál mindenhova, elbújik vele stb.. ha nincs meg a macija jön oda hozzám, hogy keressem meg neki. megkeresem, aztán újra elbújuk a macival? azt nem lehet mondani hogy szeretet hiánya lenne, mert elég sokat foglalkozok vele
2010. júl. 27. 14:27
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
a cicijeit most nem hadja hogy megnézzem, bedururcult egy cseppet :)
2010. júl. 27. 15:05
 12/19 Bozsikrisz ***** válasza:
100%
Én Budapestről vittem Érdre ivartalanítani. A lényeg, hogy jó helyre vidd, ne az legyen a szempont, hogy minél közelebb legyen.
2010. júl. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Akkor vidd messzebbre. DE egyébként ha az evésre (minimálisra csökkented), meg a mozgatásra (maximalizálod) jobban figyelsz, és nem babusgatod, akkor valószínűleg idővel hormonkezelés nélkül is elmúlik, de ettől még mindenképpen ivartalanítani kéne, mert különben évente kétszer játszhatod ezt, ráadásul növeled a rákos megbetegedés kockázatát is évről évre.


A vidéki állatorvosok ma már azért vannak olyan szinten (szerintem, de én naív vagyok és optimista), hogy egy ivartalanítást meg tudjanak oldani. Ez rutinműtét. Ha meg nem bízol bennünk, akkor ülj be a kocsiba (buszra, taxiba, bringára), és vidd messzebbre.

2010. júl. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

az lessz, először megérdeklődöm helyben, hogy miként is működik stb...


A kutyához visszatérve most csak fekszik, és néz.. ez normális?

2010. júl. 27. 15:28
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne paráztassátok már be teljesen.Magába álvemhességbe még egyetlen kutya sem pusztult bele.

Túl fogja élni ne aggódj.


De amit a szövődményekről írtak az tény, megnöveli az emlődaganat és más betegségek kockázatát.Tényleg ivartalanítsd, mert jobb lesz mindenkinek.(és nem csak az álvemhesség miatt)

2010. júl. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

[link]


itt van egy tömör leírás az okokról, és a tennivalókról.

2010. júl. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Persze, tökre össze van zavarodva szegény. Gondolj bele, te mit éreznél, ha egyszer csak tej fojna a melleidből. Eddig elbabázott a plüssével, mostmeg azt elvetted. Próbálj kicsit labdázni vele, vagy valamilyen mozgásra vedd rá! DE a következő hétre készülj, hogy szar lesz. Nem simogatni, nem etetni, stb. Nagyon nehéz, de csak ezzel segíthetsz neki sajnos.
2010. júl. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

most kiengedtem az udvarra, viszont labdázni nem hajlandó.. az biztos hogy kemény hét lessz...de az ő érdeke és érte bármit megteszek :).

köszönöm a válaszokat!

2010. júl. 27. 15:39
 19/19 anonim ***** válasza:

azért ha folyik a teje, mindenképp irass a dokival "tögy"kenöcsöt, nehogy begyulladjon neki

borzalmas kámfor szaga van, de lehuzza a cicijeit

2010. júl. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!