Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Foresto és Nexgard spectra...

Foresto és Nexgard spectra használható egyszerre?

Figyelt kérdés
A kutyámmal sokszor elég erősen kullancs által fertőzött területre járunk sétálni(erdőbe). Mivel benti kutya így nem szeretném ha véletlen is behozná a kullancsokat a házba. Jártam már úgy, hogy a tabletta mellett 10-15 kullancsot találtam a szőrén és benne is és szerintem párat el is szórhatott a lakásban. Persze minden séta után átnézem. Ezért gondoltam rá, hogy a tabletta mellett Foresto nyakörvet is raknék rá. A kettő együtt használható vagy ez már nagyon káros lenne a szervezetére?

2020. ápr. 14. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
15%

Minek?


De ha mar ilyen maximalista vagy, akkor meg akaszthatsz ra ultrahangos kullancsriasztot is, de akar fel is gyujthatod az egesz erdot, hogy meszunjenek a kullancsok.

2020. ápr. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%

A forestoval az a baj, hogy repellens hatása csak 2 kullancsfajra van de pont a 3. az, ami a babéziát terjeszti. Szóval nem adna pluszban túl sokat, az is csak szívás után ölné meg. Vectra 3d cseppp pl jó. Érdemes lehet pluszban adni tavasszal és ősszel havonta amikor rengeteg kullancs van.

(Lehet, hogy tudod és nem is volt kérdés, de jó tudni, hogy a nextguard spectra nem jó minden gyomor-bélféreg ellen. 3 havonta kell széles spekturmú féregirtót is adni, ez parszáz forint)

2020. ápr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Felesleges adni pluszban a forestot.

Egyébként ezeknek nincs repellenes hatása, tehát a kullancs belemegy a kutyába, és akkor hal meg amikor vért szív. Ez kb mindegyik bolha-kullancs irtóra igaz.

2020. ápr. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

"a nextguard spectra nem jó minden gyomor-bélféreg ellen"


Nem tudom, miért nyögöd be minden Nexgard Spectra kérdés alá ezt a marhaságot, de talán tájékozódhatnál:

[link]

2020. ápr. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Én is használok plusz külső védelmet Nexgard spectra mellé, de nem nyakörvet, mert azt az én kutyámnak nem lehet, hanem permetet, spot-on cseppet, vagy bolha-kullancs riasztó sampont. Eddig hatékonynak bizonyult, mert csak 1-szer találtam kullancsot, az sem tudta megszívni magát. Igazából már nagyon erdőbe sem kell menni, mert a parkokban is ott lehetnek.
2020. ápr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
Utolsó!megkérdezhetem milyen spot on-t használsz😊
2020. ápr. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

79%-os. Egyrészt nem nyögöm be minden kérdés alá, másrészt nem marhaság. Csak nem random oldalakról kell tájékozódni, hanem el kell olvasni a termék útmutatóját és tudni kell értelmezni.

A NS a gyomor-bélférgek közül jó orsó-, kampós- és ostorfergek ellen. Viszont egyik galandféregfaj ellen sem jó, Ecchinococcus ellen sem! És mint tudjuk ez ellen legalább évi 1x, a veszettségoltással együtt kötelezően kell adni féregírtót a kutyaknak.

2020. ápr. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%
Nyilván az állatorvosok is hülyék, akik nem javasolnak mást mellé, igaz?
2020. ápr. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
81%

Egy állatorvossal sem találkoztam még aki ezt mondaná. És nem hülyenék mondanám, szimplán tájékozatlannak. Hülyenek azt hívom aki nem ért valamihez vagy nem tud valamit, másvalaki (egyébként pusztán jóindulatból) felvilágosítja őt érvekkel (tényleg olvasd el a betegtájékoztatóját, majd keress rá a kutyák galandférgességére) de mivel ő nyilván mindent is tud, nemcsak nem hiszi el, még bunkó stílusban támad és félretájékoztat másokat.

Egyébként állatorvostanhallgató vagyok, túl a gyógyszertan és a parazitológia vizsgán.

2020. ápr. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!