Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az hogy a kutyámmal...

Miért van az hogy a kutyámmal amikor sétálok húzza a pórázt és nem érdekli magát hogy megfullad? Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
2008. nov. 22. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Kedves Kérdező!


A megoldás: KUTYAISKOLA!

De ha ez nem megoldható akkor szoktatni kell....

Ha a póráz az egész séta alatt feszül, a kutya sosem fog rájönni mit várunk tőle.

Erre jók a fojtónyakörvek. Amikor a kutya előresiet vissza kell húzni (de nem rántani!)ekkor megfeszül a póráz a nyakörv pedig "fojt". Mikor a kutyát a megfelelő helyre húzta, láb mellé, engedje lazára a pórázat, a nyakörv meglazul, így a kutya rájön, neki is az a jobb ha láb mellett halad.


Vannak kifejezetten problémás kutyák, akiknél ez nem válik be. Ne legyünk agresszíve, mert megutálja a sétát, és esetleg mégjobban fog húzni. Ilyenekkel feltétlenül szakemberhez (kiképzőhöz) kell menni!

2008. nov. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én speciel a rántás híve vagyok, de egyébként egyetértek az előttem szólóval :)

Hogy miért csinálja ezt? Mozoghat eleget póráz nélkül is, kiélheti a mozgásigényét? Ha sosem engeded el, ne csodálkozz, ha mehetnékje van.

2008. nov. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
igaz,de az én kutyám 4 éves megtámad mindenkit ha elengedem( egyszer majdnem megtámadott egy 2-3 éves kisgyereket mert meg akarta simogatni) és sokat futok vele. vettem szöges nyakörvet is de az roszz mert akkor meg sem mozdul a kutyám.
2008. nov. 23. 17:00
 4/8 anonim ***** válasza:

Isten ments hogy elengedd!!!

A szöges nyakörv pedig csak arra jó hogy a kutya nyakát védje a külső támadásoktól. Befelé fordítva meg kész állatkínzás. Próbáld csak ki magadon....


Ha idős és problémás, fordulj vele szakemberhez.


Kb. 3 hónap alatt (12 alkalom) bepótolható vele a kimaradt szocializáció, és lesz egy engedelmes kutyád. Ez szerintem minden pénzt megér.

2008. nov. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem is használom a kutyán a szögeset nekem se tetszik nem hogy a kutyának. most már fojtó nyakörvet használok amit az előzők irtak
2008. nov. 24. 18:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nagyon húz a kutya ne használj folytót!! Nem kap elég vért az agya, el is halhatnak területek. Ha meg akarod szünmtetni a problémát IGENIS használj befelé fordított szöges nyakörvet, de ne folytón és ne rángasd. Ha finoman csinálod távol áll az állatkínzás kategóriájától. Ha mégse akarod kipróbálni, vegyél neki nagyon széles nyakörvet, az nem folytja annyira.
2008. nov. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

olyan sokat nem sétálok, futok vele hogy elfojtsa az ereket.

egyébként meg szoktam állni vele pihenni.

2008. nov. 27. 19:39
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Eddigi hsz-eknél csak a lényeg sikkadt el: a kutya falkavezérként viselkedik séta közben, azért húz. Újból kell kezdeni az alapoknál a kutya nevelését: ki eszik először, ki megy ki elsőnek a kapun, ugrál-e megérkezéskor rád a kutya, stb. Javaslom Fennel Kutyapszichológia c. könyvét elolvasni!
2008. dec. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!