Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szabad adni egy yorkinak...

Mit szabad adni egy yorkinak enni? És mennyit alszik egy yorki? mert az enyém szinte mindig alszik!

Figyelt kérdés
2008. nov. 22. 07:58
 1/4 anonim ***** válasza:

hát függ kutya korátol, ha nagyon fiatal még, vagy nagyon öreg. nagyon fiatal 2-3 hónapos, öreg 8 év feletti. áztán az alvás lehet betegségtöl, pl szív probléma.

enni bármit lehet neki adni, kivéve csirke csontot (de a börét attol megkaphatja) és halat, hal cosntot. ettöl a kettötöl lehet baja. nem szabad, csokit, édeset adni neki. (na jó egy nagyon picit csak)

2008. nov. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
csikre bőrt se szabad.én a yorkis könyvben olvastam.nagyon jó könyv,ha tudod,vedd meg.Varga Mónika,Yorkshire terrier.én a fressnapfban láttam.éseset,fűszereset,zsírosat,hideget,forrót nem szabad.én csirkét főzök rizzsel,száraztáp,meg konzerv,sajt,sonkaféléket szoktam adni.nem rossz,ha eszik zöldséget,gyümölcsöt is,de az enyémek erre ne hajlandóak.az alvással egyetértek az első válaszolóval.
2008. nov. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak az utolsó válaszolót szeretném kijavítani:

De baj, ha eszik zöldséget és gyümölcsöt, mert bizonyos mennyiségben árt, hisz a kutya szervezete nem tudja teljesen lebontani a rostot. Úgyhogy ezzel csak óvatosan!

Egyébként ugyanazt szabad adni neki, amit bármely más kutyának... A csirkehús rizs párosítás tényleg nagyon jó, mert ezek könnyű ételek, könnyen meg tudja emészteni a kutya.

2008. nov. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kutyatápot eszik, merthogy kutya. Ha valamire allergiás, akkor speciális tápot, de semmi különleges nincs az etetésében, vagy ha mégis, akkor cseszd le jól a tenyésztőt, hogy nem szólt.

A sok alvás... Hát, ha nincs oka ébren lenni, mert unatkozna, akkor teljesen normális jelenség. Ha eddig nem volt ilyen, és tényleg durván sokat alszik, akkor vidd állatorvoshoz (aki amúgy az etetésével kapcsolatban is kielégítő választ tud majd adni, ha ennyi nem lett volna elég).

2008. nov. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!