Szoktak pároztatni nagytestű kutyafajtát kistestűvel?
#8: Én arra céloztam, hogy fajtában nincs olyan, ami egyszerre nagy- és kistestű. Pl. vegyük az óriásuszkárt, ha már felmerült: Az nem úgy működik, hogy lepároztatnak egy uszkárt, aztán a kölykök eltérő méretkategóriájúak lesznek és szétválogatják őket. Ilyen nincs, hogy egy fajtát lepároztatnak és a szuka több fajtát ellik meg.
A szaporítós esetekkel én nem kívánok foglalkozni, de nyilván van olyan...
Szándékosan nem hiszem, még a nyerészkedő szaporítóknak is az a céljuk, hogy valami fajtatiszta jelleg összejöjjön, mert azért adnak pénzt.
Inkább a kedvencként tartott de nem ivartalanított kutyáknál fordul elő, hogy a gazdik nem figyelnek eléggé, aztán megtörténik. Ilyenkor ha a szuka a nagyobb, akkor kisebb a kockázat (csak hogy emberi példához is hasonlítsam, egy volt osztálytársnőm külföldre ment férjhez, a nő kis termetű, vékony alkat, a férfi jóval nagyobb darab, magasságra is, az első terhességére emlékszem, hogy a gyerek koraszülött lett, mert olyan gyorsan nőtt, és még így is egész nagy súllyal született, kutyáknál kistestű és nagytestű között még ennél is nagyobb a méretbeli különbség, szóval ha a szuka kutya kisebb, akkor mint már korábban mások is írták, belehalhat a vemhességbe).
Egyébként olyan létezik, hogy 1-1 alomból a legkisebb/legnagyobb egyedet tenyésztik tovább, mert valamit akarnak a méretben manipulálni, persze ez hosszabb folyamat, hiszen még ha van is a tesók között méretbeli eltérés, az nem jelentős.
Szándékosan nem csinálnak ilyen.
Viszont véletlenül "becsúszott" almok valóban vannak.
Nálunk az utcában volt egy rottweiler szuka és egy tacskó pározta be.
Direkt remélhetőleg nem csinálja senki, de van, hogy megesik. Ahol önkénteskedem, többször jöttek már olyan almok, hogy a kölykök kb három hónaposan olyan magasak voltak már, mint az anyjuk. Fordítva is igaz, kiskoromba volt szerencsém látni, ahogy egy labi szerű kutya lefeküdt a földre egy tacsi keveréknek a focipálya mellett...
A hetes példája pedig nem a legjobb, a törpe és kaninchen között simán van átjárás, fedezhetik is egymást, 15 hónapos korban van az un. konfirmálás, ekkor lemérik a kutyákat és eszerint lesznek törpe van kaninchen.
Az ismerősöm malamutját felcsinálta a barátnője csivavája:D
Azt hitték úgy se, háháá, dehogynem, nagyon "érdekes" kicsik lettek belőlük:DD
"Egy csivava pl nem fog pározni egy Bernáthegyivel"
Dehogynem, a kutyáknak mindegy nem érzékelik hogy most az egyik óriás a másik törpe. A csivava bernáthegyi párosítás is simán lehet, ha a bernáthegyi a szuka...
Meg, nem gondol a kutya arra, hogy jaj túlnagyok lesznek a kölykök és belehalnék a szülésbe...
Ezt csak az emberek tudják felfogni és megakadályozni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!