Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám ki van borulva a...

A kutyám ki van borulva a kerekek látványától. Hogyan szoktassam hozzá?

Figyelt kérdés

Adott a hét hónapos örökmozgó kiskutyám, aki valamilyen okból kifolyólag nem tudja elviselni a kerekes dolgok látványát.

Gondolok itt a húzós táskákra, babakocsikra, rollerekre, biciklikre, stb...

Minden aminek kereke van, az első dolga, hogy szaladna utánna és vadul ugatja.

Mostmár valamennyire jobb a helyzet mint kisebb korában, de még mindig nem tökéletes. Pedig ahogy jobb idő lesz szeretnék vele úgy sétálni, hogy gördeszkázok, vagy biciklizek mellette, mert azért mégis csak ki kell fárasztani valahogy, én meg a sima futást nem bírom.

Már próbáltam otthon többször is megmutatni neki a gördeszkámat, de minden alkalommal kiborul, kaparja előtte a földet, vagy konkrétan a deszkát, és ugat.

Mit tudnék csinálni hogy sikeresen megbarátkoztassam a kerekes dolgokkal?



2020. febr. 15. 20:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
lehet hiányzik egy kereke, azt keresi :D
2020. febr. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%
Nem megbaratkoztatni kell vele, kinevelni belole. Minden alkalommal az orrara verni, labara lepni, seggere verni amikor ok nelkul ugatja a mozgo dolgokat. A harmadik-negyedik fajdalmas seggrepacsi utan meglatod, megtanulja.
2020. febr. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1 erre még nem gondoltam, de abszolút nem kizárt, sőt... :D

#2 köszi a tippet, de nem vagyok a fizikai erőszak híve. Nem szeretnék szándékosan fájdalmat okozni neki. Inkább jutalommal és tiltással próbálom tanítani, több kevesebb sikerrel.

2020. febr. 15. 21:08
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Ajjaj, lesz neked meg bajod azzal a kutyaval... Tudod a kutya nem erti, ha szep kerek mondatokban elmagyarazod neki miert rossz amit csinal. A seggre/orra verest viszont nagyon gyorsan megerti.
2020. febr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Tedd le a deszkat felfele forditva. Hadd szagolja meg. Amig nem ugat,falatot neki.

A borondot is allo helyzetben hagyd. Utana vidd be abba a szobaba a kutyat. Amig nem ugat,addig falat.


Sot en pont kidobok egy borondot.(hibas) de otthaghatnad a kutyadnal.

2020. febr. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#4 oké, az belátom, hogy kicsit határozottabbnak kéne lennem vele, de az, hogy bántsam, az már sok. Ha valaki erőszakot alkalmaz egy nála kisebb élőlényen, az semmi mást nem mutat, csak gyengeséget, mert sehogyan máshogyan nem tudja kezelni a helyzetet.

Egyébként nagyon okos kis kutya, és a hangsúlyomból remekül érti, hogy rosszat csinál vagy nem. Sok mindent tud, csak éppen vannak, és mindig is lesznek olyan dolgok amin csiszolni kell. Most például ezen, mert vannak kerekes tárgyak, porszívók, fésűk, meg egyéb mumusok, amiről úgy gondolja, hogy mindenképpen meg kell ugatnia.

2020. febr. 15. 21:37
 7/11 A kérdező kommentje:

#5 köszi, ez jó ötlet.

Bár ha felfordítom a deszkát, akkor is ha nem ugat, minimum kaparja, és nem nagyon szeretném ha nagy kárt tenne benne. Megpróbálom majd több jutalomfalattal, amikor azzal próbáltam valószínűleg nem voltam elég türelmes, és túl sokat vártam egyszerre tőle az volt a gond.

Az meg nagyon jó lenne ha kint tudnék hagyni neki valamit, végülis a petpalackokkal is így barátkozott meg. Szétnézek, hátha itthon is van egy leselejtezésre váró bőrönd.

Csak attól tartok, ha kint hagynám neki hosszú perceken keresztül ugatná. Azért nem akarom teljesen magamra idegelni a szomszédokat. :)

2020. febr. 15. 21:47
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A legapróbb jó viselkedést is dícsérni kell. Amikor az én kutyám nem jött ki egy másikkal elkezdtem azt jutalmazni, ha elfordítja róla a tekintetét. Egy idő után rájött hogy azt akarom hogy ne foglalkozzon vele/levegőnek nézze.

A behívásért is folyton jutalom falatot kapott, így ha már oda is futott morogva könnyen eltudtam hívni.


Neked is ilyenek kellenek. Csak annyira mész közel ahol még nyugodt. És jutalommal egyre közelebb menni. Ha bekattan akkor leszidod és a grabancánál fogva eltereled onnan amíg lenyugszik. Akkor újra a jutalmazási rendszer jön

2020. febr. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

ha mindig viszed a deszkát, megszokja

sőt már örül ha előszeded

2020. febr. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%
vonatra is harakszik?
2020. febr. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!