Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hushysok! Hogy mozgatjátok le...

Hushysok! Hogy mozgatjátok le a kutyát?

Figyelt kérdés

Leírnátok egy napotokat? Mikor esznek, mit, mennyit, mikor mentek futni/sétálni, hogyan mozgatjátok le őket pontosan? Milyen helyen van, szökős-e, mit tesztek a szökések ellen, egyedül van-e, nem unatkozik így?

Köszi a válaszokat!


2019. dec. 16. 18:22
 1/5 sirmckovik ***** válasza:
97%

Nem merítem ki kérdésed minden részét, de egy alapvető dolog a huskynál, hogy mi volt a feladata, mikor kitenyésztették?


Szánhúzó kutya, akik több tíz km-en keresztül nem csinálnak mást mint mennek. Mennek és mennek és húzzák a szánt, majd a cél elérése után megkapják a jussukat, az ételt.


Kertben, lakásban tartani, főleg huskyt nagy hiba sok ember részéről. Fajtájából adódó szükségletét, a "vándorlást", a sétát sokan nem tudják vagy nem akarják kielégíteni és ebből adódik a velük kapcsolatos legtöbb probléma.


Ha van rá módod, akkor kerékpározással, görkorival, deszkával, kocogással vezesd le legalább egyszer egy héten a legtöbb energiáját. A következő napokban a séta is sokkal könnyebben fog menni.


Ez után a testmozgás után kapja meg az ételt, mint a valódi, szánhúzó életben.

2019. dec. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Nekem japán akitám van, heti 2-3x járunk futni, a nem futós napokon kutyasulizunk, futtatózunk, pullerezünk, trükköket tanítok neki, havi 1x-2x kirándulunk. Így érzem úgy, hogy le van fárasztva. Egy husky-nak ennél jóval többre van szüksége, ismerek olyan szánhúzóst, aki minden reggelét egy óra biciklis futtatással indítja.

Szerintem ehhez mérten próbáld meg eldönteni, hogy be tudod-e vállalni.

2019. dec. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%

Lakásban lakik. Előtte kertesben volt, ahonnan mindig megszökött, bár nem is foglalkoztak vele túl sokat, de most ezerszer kiegyensúlyozottabb, jókedvűbb, mint valaha.

Reggel-este: 3/4 óra futás biciklivel és 3/4 óra séta.

Délután: kutyafuttatóban játszik más kutyákkal, plusz labda, puller, zsinóros labda, egyebek meg pár tanítás, mert nem nagyon szereti, ő inkább mozogni szeret, mint trükközgetni. Ilyenkor délután úgy 2 órát vagyunk lent.

Vasárnaponként(nekem csak egynapos a hétvégém) 10 órás kirándulás.

2019. dec. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%

2 éves ivartalanított szuka. Naponta egyszer kap enni vacsora időben. Az ivartalanítás miatt kicsit meghízott, így diétás tápot kap jelenleg (illetve jutalomfalat a tanításhoz, az is diétás) - adagolás a testsúlytól, de magától a kutyától is függ. Volt egy öreg társa, aki elpusztult, tavasszal fogunk (ha addig nem látunk meg valami árvát) hozni mellé másik kutyát. Nagy kertben van. Minden napos a játék, a séta néha kimarad. Hétvégén nagy séta, túra a hegyre (hegy mellett lakunk).


Lehet sokkal többre lenne szüksége, de a munkám mellett nem jut rá elég idő (ugye ezek a flancos diétás tápok sem a legolcsóbbak). Egyébként fogadott kutya, férgesen, bőrbetegen, fülbetegen, gyomorproblémákkal hoztam el a régi gazdájától... Sokan ekéztek már amiatt, hogy napi 20 km-t kéne futnom vele meg mindennap 2x3 órás sétákra járni... és valóban. Magamtól nem vállaltam volna be egy Huskyt, de megteszem ami csak tőlem telik (minden szabad időm rá szánom, nem nagyon barátkozom, nem járom szórakozni), mert imádom.

2019. dec. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
71%
Csak tudnám, hogy mi volt a gond a válaszommal?
2019. dec. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!