Nem sokára szeretnék a kutyámmal utazni (családostól,6an vagyunk + a kutya). Mi kell neki, hogy külföldre kiengedjék? Mennyi idővel nem szabad utazás előtt etetni, itani? (további kérdések lent)
Törpe uszkár, Az út kb 8 órás lesz.
Mennyi időközönkánt kell megállni pisilni, kakilni? Mikor ettesem, itassam a kocsiban?
Chipje van, útlevél kell?
Külföldön majd folyton pórázon legyen?
A tengerbe be lehetlesz vinni?
Tapasztalatokat és tanácsokat egyaránt várok
Előre is köszönöm.
Kell útlevél,állatorvosnál tudsz csináltatni.
Másfél óránként érdemes megállni,akkor tudsz neki adni vizet,enni ne nagyon egyen,mert lehet,hogy hányni fog.És ilyenkor pisilni,kakilni is tud(de ha kiszállsz vele a kocsiból,pórázon legyen).
Kell neki venni hordozóboxot,mert anélkül nem szabad utaztatni,de szerintem ez a hám(kutyáknak való biztonsági öv)jobb megoldás(Fressnapfban tudsz venni):
Remélem,a kötelező védőoltásai is megvannak a kutyusnak:)
Legyen pórázon,én ezt ajánlom!
Ja és szerintem ne fürdesd a tengerben,mert kiszáríthatja a sós víz a bőrét!:)
Jó nyaralást!:)
Mi gyakran utazunk.
Kb. két óránként állunk meg, de nem csak a kutyák miatt, nekem is kell pisilni... vigyázz, hogy a parkolóban, ahol megálltok, milyen a hely... sok az autó, a parkolóban rövid pórázon sétáltasd, sétáltasd is, amikor kiszálltok, van sok olyan parkoló, ahol van füves rész is, ott kicsit sétálj vele, de vigyázz, ne egyen fel semmi kaját, szart a földről, ezekben a parkolókban sok minden van szétszórva, ami amúgy fel sem tűnik... üvegbe is léphet.
Amikor kiszálltok itasd meg, enni nem kell adni neki.
Útlevél kell, de Horvátországra speciális szabályok vannak!
6. Horvátországba történő beutazás feltételei
Horvátország nem tagja az Európai Uniónak (ún. harmadik ország), ezért oda a vonatkozó EU rendelet szerint nem érvényes az EU-s kisállat útlevél. Ennek ellenére, a kialakult gyakorlat, és a rendelkezésre álló tapasztalatok szerint az ottani hatóságok teljes mértékben elfogadják az érvényes egységes európai állatútlevelet. (1. pont) Ennek hiányában mindenképpen a (korábban szokásos) hatósági állatorvosi igazolást kell beszerezni, és azzal lehet utazni. Amennyiben nem útlevéllel történik az utazás, hanem hatósági állatorvosi igazolással, akkor visszafelé, a magyarországi belépéshez be kell szerezni egy horvátországi hatósági állatorvos igazolását! (Célszerűbb ezért az EU-s állatútlevéllel történő utazást szorgalmazni.) A Horvátországból történő visszautazás esetén nem szükséges az előzetes vérvizsgálat, mert Horvátország az EU azon országfelsorolásában van, ahonnan ez nem szükséges.
Külföldön annyira legyen pórázon, amennyire otthon is pórázon tartanád...
Mi szinte minden hétvégén fürdünk a tengerben kutyástól (igaz, az Északi-tengerben) de semmi baja tőle a kutyáknak.
Nyáron, Horvátországban viszont könnyen hőgutát kaphat a strandon! Arra is figyelj, hogy melegben a járda, homok, aszfalt nagyon meleg, megégetheti a talpát! Melegben gyakran kapjon inni, a hátát is érdemes leönteni vízzel...
Meg persze a strandra csak akkor vidd, ha látod, hogy biztos nem zavar senkit, ott ugyanúgy vannak, akik nem szeretik a kutyát a vízben látni, mint Magyarországon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!