Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 éves kiskutyámnak időnként...

10 éves kiskutyámnak időnként kihullik kis foltban a szőre és váladékozik, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Gennyesnek tűnik, kicsit véres is, és hevesen nyalogatja. Múltkor nyáron volt ilyen, az alsó testén, akkor azt hittem valami növény-allergia, mert pont balcsin voltunk és sokat feküdt a fűben az udvaron. Akkor egy héten belül elmúlt. Itthon lakásban tartjuk így nem nagyon érintkezik növényekkel, csak séta közben. És mostz a farka fölötti területen van.
2008. nov. 18. 10:54
 1/6 anonim válasza:
100%

nem tudom pontosan a nevét a betegségnek, de a mi skótjuhász kutyánknak minden évben előjött. muszáj, hogy orvos lássa, mert el is pusztulhat. ha egyszer megkapta, gyakran előjöhet. kezelni kell kenőccsel, meg gyógyszerrel! és ha meggyógyul, gyakran fésülni a szőrét!

mindenképp nézessétek meg állatorvossal!

2008. nov. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy rüh. Vigyázni kell, mert emberre is átterjedhet.
2008. nov. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ezt a "betegséget" bolha allergiának nevezik. Bolhanyakörvet rakj a kutyira vagy van olyan szer ami kis ampullában kapható vízben kell feloldani és azzal kell lefújni a kutyust. A gyógyszertárakban pedig kapható úgynevezett sebhintőpor mellyel be kell szórni a sebet, olyan vastagságban hogy felszívja a gennyet. Ezt nem baj ha lenyalogatja a kutyus. Ha érdekel szívesen leírom hogyan alakul ki ez az egész reakció a kutyusnál.
2008. nov. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen érdekel :) Közben el is vittük dokihoz a kutyust, mert már nagyon csúnya volt a seb, ő is bolhát vagy allergiát tippelt, érdekes hogy nem tudja megmondani pontosan, de mindegy. Szurit kapott, meg jódozták, és szokás szerint antibiotikumot, ezt nem tudom beadjam-e Bubukámnak, mert már sokszor adott neki, ez a doki mániája szerintem. Ja és nagyon nehezen adunk be neki gyógyszert :(

Szóval érdekel a kialakulása is !

2008. nov. 19. 13:47
 5/6 anonim válasza:
Ez a bolhaallergia úgy alakul ki, hogy a bolha nem csak az állat vérét szívja hanem be is "köpi" úgynevezett bolhanyállal amelyben egy olyan fajta fehérje van amely allergiás reakciót vált ki a kutyus bőrén. Ettől ég és viszket a kutyus bőre ami arra készteti, hogy nyalogassa és kaparja. Gyakran savó keletkezik a bőrfelületen, ami még súlyosbítja a helyzetet és ha koszos körömmel vakargatja a kutya akkor könnyen átterjedhet. Ezért kell először a bolhát kiírtani, plusz sebhintőporral kezelni a felületet. Én nem javaslom az antibiotikumot, mivel sok mellékhatása lehet.
2008. nov. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Állatorvos!!! 10 éves kutyával nem játszunk, érzékenyebb a betegségekre, mint egy fiatalabb, meg hát egyébként is.
2008. nov. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!