Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mozgatja egy napja a...

Miért mozgatja egy napja a kutyám folyamatosan a füleit?

Figyelt kérdés

Van egy egy éves Jack Russel terrierünk és tegnap este óta folyamatosan mozgatja a füleit felváltva. Nem rázza a fejét, csak ránt egyet-egyet a fülén, még alvás közben is csinálja. Már megnéztük, de nem találjuk koszosnak, nem láttunk semmi rendelleneset, nincs is kellemetlen szaga. Egyébként teljesen normálisan viselkedik a kutya.

Tegnap délután raktunk rá ampullás bolhairtó folyadékot, a tarkójára, ahogy a használati utasításban is szerepel. Lehet amiatt?

Bár eddig már két alkalommal használtuk ugyanezt március óta és soha semmi gondot nem okozott. Fürdetve sem volt mostanában, tehát az sem megoldás, hogy víz ment a fülébe. De akkor mi lehet a baj?

Az állatorvoshoz kérek időpontot, ha ez ma nem múlik el, de addig is jó lenne kezdeni valamit a dologgal, mert jobb esetben is csak a hétvégén jutunk be hozzá.


2008. nov. 17. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Szia. A kutyák a fülüket a hangokra mozgatják (hegyezik)

Meglehet nézetni de szerintem semmi gond nem lehet vele.

Az én kutyám is mozgatja a fülét. Nyomogassátok meg a fülét és ha fájdalmat mutat akkor kell dokihoz vinni de ha nem mutat fájdalmat akkor szerintem nincs gond.

Amugy megha akarjátok elvihetitek orvoshoz.

Remélem segitettem.

2008. nov. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál.

A hanghatást kizárom, ez nem az lesz, azt a jelzést persze ismerem. Most viszont ezt a fülmozgatást úgy kell elképzelni, hogy folyamatosan van, konkrétan tegnap este óta fél percre sem hagyta abba. Mindegy, hogy mit csinál, alszik, eszik, vagy éppen játszunk, akkor is mozgatja, először az egyiket, majd a másikat, két-három másodperces időközönként.

Kicsit arra hasonlít, amikor valaki kényszercselekvő, például amikor valaki folyamatosan kacsint, vagy köszörüli a torkát néhány másodpercenként és egyszerűen nem tudja abbahagyni. De nem hallottam olyanról, hogy kutyáknál lenne ilyen, szóval inkább valamilyen fizikai problémára tippelnék. Fájdalomérzete nincs.

2008. nov. 17. 15:44
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Feltétlenül nézesd meg állatorvossal, mert vagy valami belement a fülébe (pl. bogár). Vagy a fülben lévő szőr begyulladt. Szoktad tisztítani, ollóval kivágni a füléből a szőrt
2008. nov. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudom mi lehet vele. Akkor tényleg doki a megoldás. Mielöbbi jobbulást majd ird meg hogy mi volt a dokinál.
2008. nov. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Holnap reggel kérek időpontot a dokihoz, remélem, hogy nem kell rá sokat várni...

Tisztítani szoktam neki finoman nedves tisztítókendővel, de szőrt vágni nem szoktunk, mert nem igazán van mit. Legalábbis látható szőrszállal még nem találkoztam a fülében, amúgy sem dús szőrzetű fajtáról van szó.

2008. nov. 17. 19:58
 6/7 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy az állatorvoshoz való időpontkérés elmarad... Nem kizárt, hogy a kutyánk csak simán átvert bennünket és produkálta a beteget. Eddig is szeretett rájátszani a dolgokra, de ez már durva lenne tőle, ennyi észt nem nézek ki belőle, de most mégis reménykedek, hogy nincs baj a fülével, csak direkt csinálta.

Ugyanis tegnap este a szegény beteg kutyával játszottunk egy nagyobbat (máskor is szoktunk, de most átjött a férjem egyik barátja, aki hatalmas kedvence a kutyunknak). A játék közben már észrevettük, hogy nem rángatja a fülét, hirtelen elmúlt a problémája. Este lefekvéskor a saját helyén ismét előjött, majd kivételesen megengedtük neki, hogy feljöjjön a ágyba, hát, hirtelen nem volt semmi baja. És mivel ott maradhatott, így azóta sincs.

Szerintetek van ilyen, hogy direkt eljátszik egy betegséget? Vagy tényleg volt baja és elmúlt?

2008. nov. 18. 08:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor csak csibész akart lenni a kutyuska. Nagyon ravasz. Mégse kell doki.
2008. nov. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!