Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek babája született és...

Akinek babája született és kutyája is van az nem fél?

Figyelt kérdés
Egy baba bármikor belenyúlhat a kutya szemébe az meg visszakaphat. Sőt egy nagyobb testű kutya el is roppanthatja a nyakát. A gyerekem óvodatársának a kezét szilánkosra harapta a kutyájuk régen, azóta az a keze lassabban nő mint a másik, olyan mint egy gnóm.
2019. okt. 31. 11:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Nem közös ketrecben kell őket tartani.
2019. okt. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Figyelni kell a gyerekre, ennyi. Nem hagyom a babát egyedül a kutyussal
2019. okt. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem, mert egyrészt ismerem a kutyámat, másrészt alapszabály, hogy kisbabát, kisgyereket semmilyen kutyával nem hagyunk kettesben felügyelet nélkül.
2019. okt. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Ha lassabban nő az egyik keze, mint a másik, akkor az valami űrlény volt, nem kutya.

Egyébként nem tudom elképzelni, hogy pl. egy jól nevelt, jól szocializált, család mellé való golden retriever elroppantsa egy baba nyakát.

Másrészt pedig igenis oda kell figyelni, hogy a gyerek ne visongjon a kutyára, ne maradjon egyedül a kutyával, ne cibálja és rángassa a kutyát, és stb.

Megfelelően nevelt kutya, megfelelő odafigyelés mellett nem kap oda semmilyen gyereknek.

A gyereked óvodatársánál is inkább a szülők voltak a hibásak, mint a kutya.

De ha te félsz ettől, akkor inkább ne tartsatok kutyát, mert neki sem lesz jó, ha állandóan le van cseszve, mert rá mert nézni a gyerekre, meg nektek se lesz jó, ha folyton ezen pánikoltok.

2019. okt. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

A kutyát és a gyereket is nevelni kell és nem szabad kettesben hagyni őket felügyelet nélkül, akkor nem lesz baj.

Öcsémet bölcsiben egy másik gyerek harapta arcon, attól nem tartasz?

2019. okt. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Talán lehetne annyi eszetek, hogy nem hagyjátok őket egy légtérben felügyelet nélkül. Ez alapszabály kéne, hogy legyen.
2019. okt. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Nem szabad felügyelet nélkü hagyni, de az állat képes különbséget tenni gyermek és felnőtt között.


Tudja, hogy a kisgyermek nyúlkál, piszkál.


Jól nevelt állat ilyenkor vagy tűri a sorsát, vagy faképnél hagyja a gyereket.


Ha védekezik is (ami nagyon ritka, és komoly indok kell legyen) inkább ijeszt, mint sebez. Vicsorog, az összezárt fogával tol egyet a gyereken. Nem bántja.


Az a kutya nem volt jól nevelve, valószínűleg gyenge idegrendszerű is lehetett.


Én kétéves koromban a fejembe vettem, hogy megtanítom a macskát két lábon járni. Persze a puszta jó szándék vezérelt, akkor még nem fogtam fel, hogy ez fáj neki.

Két percig maradtunk felügyelet nélkül, ezalatt én megragadtam a szőrénél fogva a nyalánál, és megemeltem.

Nem karmolt, nem próbált meg ellenállni, csak hangosan nyávogva hívta a szüleimet segítségért. De pontosan tudta, hogy csak játszom (én komolyan vettem a tanítást) csak még nem tudom a korlátokat.

2019. okt. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Eltudom képzelni, hogy azt a kutyát a kertbe kiboszva tartották maradékon 0 neveléssel-amelyik megharapta a gyereket.


Ismerem a kutyám, tudom hogy egy kis bárány és akkor se kapna oda ha fáj neki vagy megijed.

De amúgy se hagynám a gyereket felügyelet nélül soha.

2019. okt. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem félek tőle, imádják egymást. Ahogy írták, a kutya tudja, hogy a gyerek még "kölyök". Ha nagyon unja a kicsit, elmegy. A szüleim mesélték, hogy gyerekkoromban vendégségben voltunk, egyszer észrevették, hogy eltűntem. Elkezdtek keresni, az udvaron találtak rám, a kutya házban ültem a vendéglátók hatalmas kuvaszával, és a tálkájából szemezgettem. Nem bántott a kutya, pedig teljesen idegen voltam neki.
2019. okt. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Rólam azt mesélték, hogy amikor kb 5-8 éves lehettem rámugrott a nagy testű kutyánk (1-2 éves berni pásztor) és elestem. Amikor felpattantam akkorát lekevertem neki amekkorát tudtam és rákiabáltam hogy "te hülye kutya"

Az meg csak lehajtotta a fejét és szomorúan elsomfordált :D szegényke

Amelyik kutya bánt egy "kölyköt" azzal komoly gondok vannak aminek már a gyerek érkezése előtt látszódnia kell

2019. okt. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!