Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig kell kizárólagosan...

Meddig kell kizárólagosan anyatej (esetünkben tápszer) a kiskutyáknak? Jelenleg bő 4 hetesek (31 naposak), de abszolút nem érdekli őket a szilárd (pépes) étel, csak a cumi. Ez gond?

Figyelt kérdés

Anyukám azt mondja, hogy 6 hetes korig fognak szopni. De a neten meg azt olvasni, hogy 3 hetesen elkezdhetjük kínálni őket.

Royal tápszert kapnak, Royal baby száraztápot áztattam tápszerbe és hozzáturmixoltam főtt húst. De hozzá sem szagolnak, csak belelépnek. Rákentem a szájukra, de csak megrázták a fejüket meg letüsszögték magukról:D


2019. szept. 27. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Akkor szoktak átszokni rendes ételre amikor nőni kezd a foguk. Akkor az anyjuk sem szívesen szoptat mert harapják a cicit. 6 hetesen lehet őket nyugodtam kínálni puha étellel, a tejet csökkenteni.
2019. szept. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oh, értem, köszi.
2019. szept. 27. 19:37
 3/6 A kérdező kommentje:
De sokan árusítják a 6 hetes kölyköket, mondván már átszoktak rendes szilárd ételre.
2019. szept. 27. 19:38
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre ne is várd, hogy azonnal tudni fogják, hogyan kell enni. Mindig etetés előtt kell egy kevés ételt kitenni és akár az ujjadról odatenni a szájukhoz. hagyni, hogy szagolgassák.Először csak lefetyelni próbálnak majd. Tehát olyan halmazállapotú legyen az étel, amit majd lefetyelni fognak.

Igen, bele fognak lépni, bele fognak feküdni, stb. Majd fokozatosan megtanulják, hogyan kell enni.

2019. szept. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem szabad 6 hetes kutyust odaadni! Mások rosszul teszik, ők szaporítók! Az hogy a kiskutya egyedül eszik még nem ok az elválasztásra. Kell neki idő az anyjával és testvéreivel hogy szocializálódjon. A sok túl fiatalon elválasztott kutyából lesznek az örökké ugató, szobatisztaságot nem tartó, mindent megrágó kis görcsök akik az utcán végzik, mert a gazdi nem tudja rendesen nevelni.

[link]

2019. szept. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ideális esetben 5 hetes korban lehet kezdeni a hozzátáplálást, de nem beáztatott száraztáppal! Royal Canin tápszert amit eddig ettek, fele-fele arányban összekevered Royal Canin Babydog Mousse-szal, és ezt nyomatod nekik ugyanúgy fecsiből! Ahogy szokják az ízét, el lehet kezdeni neki tálból is kínálgati, egyre kevesebb tápszerrel.
2019. szept. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!