Mennyi idősen lehet kutyák közé vinni?
A szocializáció tényleg nagyon fontos, de nem csak arról szól, hogy más kutyákkal találkozzon a kölyök. Benne van az is, hogy lásson minél többfajta embert, járművet, szokja a furcsa tárgyakat, zajokat. Meg persze mindezt úgy, hogy csak jó tapasztalatai származzanak az egészből, mindig érezze jól magát - nem a mennyiség a fontos, hanem a minőség. Ha három, az örömtől visító, kisgyerek lerohanja, az nem szocializáció, és abból jó eséllyel nem azt fogja megtanulni, hogy a gyerekeket szeretni kell! Tehát nagyon kell vigyázni, hogy mindig az maradjon meg benne egy adott helyzet után, hogy végül is ez tökjó élmény volt, nincs itt mitől félni a továbbiakban.
Ha tudsz olyan kutyát, amely rendesen oltva van, gondját viselik, nem is jár általában olyan kutyák közé, amelyeknél kérdéses, hogy oltva vannak-e, és ráadásul ő maga is jól szocializált, és jól viselkedik más kutyákkal, kölykökkel, akkor vele találkozhattok. Akár haza is hívhatod, ha ismerőseid körében van ilyen kutya. És igen, akár már nyolc hetes kor után is, de tíz hetes kor után mindenképp érdemes néhány ilyen találkozást megszervezni.
Próbálkozhatsz kutyaiskoláknál is, van, ahol "kutyaovi", kölyökkutyás csoportok is vannak, az általában szintén jó ötlet, de ha tőled nem kérnek oltási bizonyítványt, akkor biztosra veheted, a többiektől sem kértek, ilyen helyre ne menj! A csoportok se legyenek túl nagyok, és ne arról szóljon a dolog, hogy összengedünk egy rakás kiskutyát, ők meg majd elvannak, ahogy tudnak, hanem a játékot irányítsák a kiképzők, lépjenek közbe, ha eldurvul, és valamelyik kölyköt le kell állítani. Lehetőleg menj el egyszer végignézni egy foglalkozást a kutyus nélkül, mielőtt vele mennél. :)
Ha ez nem megoldható, és nem ismersz olyan kutyát, amely biztosan be van oltva, egészséges, akkor is érdemes kivinni a kutyust olyan helyre, ahol nem sok kutya jár, de találkozhat emberekkel, láthat kocsit, biciklit, buszt, villamost, vonatot satöbbi. Elég ebből akár napi néhány perc is, a kiskutyák úgyis viszonylag hamar fáradnak.
Egyébként a szaporítótól származó kutyák egyrészt gyengébb immunrendszerűek, másrészt esetükben gyakran az első oltás legfeljebb papíron van meg, nem megfelelő körülmények közt tartották őket, így sokkal nagyobb eséllyel betegednek meg (az is előfordul, hogy fertőzötten kerül a kiskutya új otthonába, de még a lappangási időszakban, így nem látszik rajta, hogy valami nincs rendben)... ezért bizony az is fontos, honnan van a kiskutya.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!