Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetek gilisztás?

Lehetek gilisztás?

Figyelt kérdés

2 hete hoztunk egy kis kutyát. 9 hetes. Az előző gazdija azt mondta, hogy féregtelenítette, így úgy voltunk vele nekünk nem kell akkor egyenlőre féregteleníteni. Az első nap többször be hányt, de az előző gazda mondta hogy ez elő fordul nála. Be tudtam annak, hogy autóval hoztuk és az utazástól felkavarodott a gyomra. De a hányásában nem volt semmi. Majd kB 2 napig figyeltem a kaksiját, de nem volt benne semmi. Fel engedtem az ágyra. Meg nyalta az arcom, adtam neki puszit is. Erre ma ismét be hányt és 2 kB 5cm giliszta volt a hányásában. Ügyeletes orvost, holnap keresek. Viszont, azon kezdtem el gondolkodni, hogy elkaohatam e tőle? Puszit adtam neki.

A másik kérdés meg hogy ha ekkora giliszta van benne akkor még ki írtható?


2019. aug. 17. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehetsz bélférges. A kutya nem gyenge módon van teli féreggel, ha már ki is hányja őket. Állatorvos fog adni féreghajtót és 2 hét múlva meg kell majd ismételni.

Addig is fokozottan ügyelj a higiéniára és kérj féreghajtót a háiorvostól

2019. aug. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
13%

Honnan hoztad el? Gondolom szaporítótól, mert olcsón kellett azonnal kutya. A felelősség tudatot pedig hírből sem ismered...

Miért nem vitted azonnal orvoshoz, ahogy hazavitted? Miért nem kapott azonnal féreghajtót? A kutya betegségében te minimum annyira vagy felelős, mint a szaporítója! Abban az esetben még jobban is, ha pénzelted, hogy még több beteg kiskutyát gyártson!

2019. aug. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem szaporitotól, hanem az egyik ismerősöm mondta, hogy az egyik ismerősének születtek kis kutyái és nem tud velük mihez kezdeni. Ezért elhoztunk egyet Ingyen. De nekünk azt mondták féregtelenítve van és mi el is hittük....
2019. aug. 17. 21:43
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Ennyi idős kutyát hetente-kéthetente féregteleníteni kell az alkalmazitt szer típusától függően. De ezt az állatorvos elmodta volna, ha rögtön elvitted volna hozzá, miután megérkezett, mint minden felelős álattartó. Gondolom, oltani se vitted, hiszen ezen a héten már a második oltását kéne kapnia. Chipet sem kaphatott ezek szerint, vagy ha igen, az nincs a nevedre írva. Pedig évek óta kötelező, meg is büntethetnek, ha nincs. Komolyan mondom, ebben az országban tényleg balkáni állapotok vannak, ami az állattartást illeti.


Mit tegyél: AZONNAL vidd állatorvoshoz, oltasd be, kapjon féregtelenítőt, és ültessék be neki a chipet. Ha ez nem megy, nincs rá pénz, keressetek neki új gazdát.

2019. aug. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A féreghajtók a kifejlett gilisztát ölik meg és hajtják ki. Azért kell kéthetente a kis kölyköknél féregteleníteni, mert a petékből ennyi idő alatt lesznek kifejlett férgek, amit a következő féreghajtó kihajt.

Akkor lesz féregtelen a kutyád, ha két egymást követő féreghajtásnál már nem jön belőle ki semmi.

2019. aug. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező, a kutyád szaporítótól van! Mindenki, akinél csak besikerült, "véletlen alom" születik, vagy csak kiskutyázni akar, szintén szaporító! Márpedig ha ilyen helyről hozol el kiskutyát, nem vagy felelős ember! Gratulálok neked is...
2019. aug. 18. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy, ha nem kapott féreghajtót akkor hiába figyeled a kakit. A kakiban akkor van féreg, ha azt a féreghajtó KIHAJTJA (enyhén férges kutyánál).


Ha már ki is hányja, akkor az a kölyök nagyon durván férges, kétlem, higy bármikor is kapott volna féreghajtót.

2019. aug. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!