Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így is eltanulná a helytelen...

Így is eltanulná a helytelen viselkedést?

Figyelt kérdés
Vettünk egy kiskutyát. Viszont el fogunk költözni egy kertes társas házba ahol van egy másik kutya aki kissé szófogadatlan (nem a vészes kategória) és félek hogy eltanulná tőle az enyém a helytelen viselkedést. Mindkét kutyának lenne az udvaron kennelje. Ha felváltva lennének kiengedve akkor is eltanulná az enyém a helytelen viselkedést? Tehát ha az a kutya ki van engedve akkor az enyém addig bent van a kennelbe vagy bevinném a házba. Így is eltanulná ha nem lennének együtt?

2019. aug. 7. 21:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Amikor 2 kutya össze találkozik és össze barátkozik nem igen egymás tanításán fáradoznak.Nem olyanok mint egy gyerek,hogy bemegy az oviba és egy neveletlenebbtől talán eltanul egy-egy csúnya szót.

Semmi károd nem származik ameddig a másik kutya jól szocializált,mert akkor tudja hogyan kell játszani,hol a határ.


Ha nem akkor támadhat,dominánsan viselkedhet,durván játszhat.Ezek a legrosszabbak amik előfordulhatnak.

Jobb esetben ilyenkor csak nem tud mit kezdeni a másikkal ezért szagolgatja,majd ott hagyja.


Ha a te kutyád meg lett tanítva valamire,és eleget foglalkoztál vele más kutyák közelében akkor figyelni fog a másik kutya mellett is a parancsodra.

(például,hogy elég a játékból,menjen oda,stb)

Ha nem teljesíti a parancsot az se azért lesz mert elnevelte a másik kutya,hanem nem tanítottad meg neki,hogy MINDEN helyzetben és mindenki mellett a te szavad az első :)

2019. aug. 8. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2019. aug. 8. 07:55
 3/12 A kérdező kommentje:
Csak nem fogja megérezni hogy annak a kutyának a szemében én nem vagyok falkavezér? Így nem fogok lejjebb csúszni a ranglétrán a saját kutyám szemében?
2019. aug. 8. 07:58
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség, dehogy fogsz.


Ha igaz is lenne: a másik kutya egy másik falka tagja, nincs köze hozzátok. Ha ő lenne ott a főnök, akkor sem.


Példának okáért: nagyszüleimnél egyértelműen a nagyapám a Főnök, én és nagymamám is rá hallgatunk.

A kutyám is, viszont ő engem szeret a legjobban. Ha én és nagyapám egyszerre adnánk neki két ellentétes utasítást, valószínűleg inkább rám hallgatna.

2019. aug. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem akkor nincs miért aggódnom? De már csak kiváncsiságból, mert érdekel a téma: ha az a kutya a mi falkánkba tartozna és az ő szemében nem én lennék a falkavezér úgy már lecsúsznák a saját kutyám szemében nem?
2019. aug. 8. 10:25
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
...az előbb mondtam, hogy ez nem így van.
2019. aug. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor miért olvasom azt más kérdéseknél hogy neveletlen kutyától eltanulja a kolyokkutya a rossz viselkedést?
2019. aug. 8. 11:06
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt látja, hogy lelopja a kaját az asztalról, az baj.


De a szomszéd kutyától nem vesz át semmit.

2019. aug. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
És ha azt látja hogy a gazdája hívja de a kutya le se szarja nem fogja ezt az én kutyám is csinálni velem?
2019. aug. 8. 11:29
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem -.-
2019. aug. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!