Kutya költöztetés külföldre . Hogyan?
Dehogy is semmi ilyen.
Lekocogtok az állatdokitokhoz kérsz egy blöki útlevelet és mehettek is.
Aszem 3000ft.
Én europában kamionozok és velem van az eb is.
Kutya útlevél van nálunk még senki else kérte.
Kíváncsi vagyok!
Eddig, bármikor, bármilyen esetben (tűzijáték, kozmetika, utazás,...)bárki, válaszban leírta, hogy altató/nyugtató a kutyának, akkor azonnal törölve lett!
Tényleg érdekel, hogy a moderátor törli-e a kérdésed!
És ha nem, akkor miért nem?
Ez NEM ellened szól, csak próbálom megérteni a rendszert!
Ha egy év múlva költöztök, akkor addig simán hozzá tudod szoktatni az autóhoz.
Kérdezd meg az aktuális országokat, ahol keresztül haladtok, hogy írnak-e elő valamilyen speciális vizsgálatot. Ha nem, akkor egyszerű a történet, útlevél és kész.
"Mi kell a kutya, macska, Angliába szállításához
Az EU és az Angol törvények szerint a kutya-macsek minimum 12 hetesnek kell hogy legyen mielőtt a veszettség elleni oltást megkaphatja és utánna 21 napot kell várni hogy érvenyes legyen mielőtt beutazhatnak Angliába vagy más európai uniós országba. Hamarabb nem.
A veszettség elleni oltásnak van egy lejárati ideje amit az állatorvosnak szintén be kell írnia az állat útlevelébe. 2014 December 29-től új EUs állat útlevél van amibe a veszettség elleni oltás beadási dátumát, a mikortól érvényes dátumot és a lejárati dátumot is be kell írni. Az állat útlevél csak addig érvényes ameddig a veszettség elleni oltás le nem jár vagy valamelyik oldal betellik es akkor új útlevelet kell kiállítani.
Más EU belöli országokból érkező kutyáknak macsekoknak a vér tesztet már nem kell megcsináltatni, mert eltörölték, így nem szükséges. Angliába 2012 Január 1 óta nincs többé a 6 hónapos karantén.
Ha a kutya három hónapos kornál korábban van oltva veszettség ellen, három hónaposan újra kell oltani, mivel csak ettől a kortól érvényes az oltás. A kutyába a chipet a veszettségi oltás előtt kell beültetni másképp nem érvényes az oltás és meg kell ismételni a chip beültetése után.
A következőket csak állatorvos végezheti el másképp nem érvényes és ezek nélkül a kutyát, macskát nem tudjuk felvenni
Először a chipet be kell ültetni
Miután a kutyába a chip be van ültetve, akkor lehet a veszettségi elleni oltást beadni ahhoz hogy érvényes legyen. Az oltás után legalább 21 napnak el kell telnie mielőtt a kutya beutazhat Angliába.
Bolha és kullancs kezelés (ez nem kötelező csak ajánlatos)
Galand féreg és Fonalféreg kezelés az utazás előtti napon. Ez csak 120 óráig érvényes és a legjobb az utazás előtt egy vagy két nappal beadatni. A beadás után 24 órának el kell tellnie mielőtt az állat beutazhat Angliába. Csak kutyáknak kötelező, macskáknak nem.
Egészségi vizsgálat. 24 órán belül az indulás előtt. (ezt előírja az Uniós szabályzat. Evvel van igazolva hogy az állat egészsége megfelelő az utazásra)
Állat Útlevél
“Kérem jegyezzék meg hogy féregkezelés után legalább 24 órának el kell telnie, de a kezeléstől számított 120 órán belül át kell hogy lépje az állat az Angol határt. Tehát a kezelés után várni kell 24 órát és csak utánna lehet az Angliába szállítani a kutyát. Ha kevesebb mint 24 óra telt el meg kell várni a 24 órát. Ha a kutya nem megy át 120 órán belül akkor újra kell csinálni az a féregkezelést és megint várni 24 órát “.
Többször előfordult hogy a féregkezelési igazolás nem a helyes oldalon van bejegyezve az állat útlevelében. Ezt nem fogadják el az Angol határon. Meg kell mondani az állatorvosnak hogy csak a Romai VII oldalra irhatja be a féregkezelést.
A következők kellenek hogy meglegyenek az állat útlevélben hogy a kutya átléphesse az Angol határt;
Római szám I oldal: Tulajdonos neve és címe. (kötelező)
Római szám II Oldal: Az állat adatai (név, faj, szül, dátum, stb) (kötelező)
Római szám III Oldal: Microchip adatai (kötelező)
Római szám IV Oldal: Az útlevelet kiállító állatorvos adatai ( minden vonal kötelező)
Romai szám V oldal: Veszettségi oltás beadási, mikortól érvényes és lejárati dátuma. (kötelező)
Római szám VI oldal: Vér vizsgálati teszt adatok veszettségi oltás után. (Nem kell ha a kutyát angliába visszük)
Római VII oldal: Féregkezelés adatai. Beadasi dátumot Órát és Percet is be kell irni (Kötelező)
Római VIII oldal: Eggyéb parazita elleni oltások. Nem nezik az angol határon. (nem kötelező)
Római IX oldal: Egyéb oltások. (nem kötelező Angliába)
Római X oldal: Klinikai vizsgálat. (Egészségi vizsgálat hogy a kutya-macska megfelelő az utazáshoz) Indulás előtt 24 órán belöl kell megcsináltatni. EUs törvény"
Kedves 5-ös!
Nem baj, hogy a kérdező nem Angliába akar majd utazni?
Dánia
A következő kutyafajtákat tilos bevinni Dániába: Pittbull Terrier, Tosa Inu, Amerikai Staffordshire Terrier (Amstaff), Brazil masztiff, Argentin dog, Amerikai bulldog, Boerboel, Kangal, Közép-ázsiai juhászkutya, Kaukázusi juhászkutya, Dél-orosz juhászkutya, Tornjak, Sarplaninai juhászkutya.
Nyilvános helyeken póráz használata kötelező. Kutyákat tilos kék zászlós nyilvános strandra bevinni. 4 hónapos vagy annál idősebb kutyáknak kötelező a nyakörv használata, amin fel van tüntetve a tulajdonos teljes neve, címe és telefonszáma.
Ennyit a Dánokokról.
Minden másban a szokásos EU-n belül elvárt állatútlevél-chip-érvényes veszettségi oltás kell.
Kedves 3-as nem gond, nem vettem magamra nem hiszem ,hogy törölné hisz a kutya jobb léte érdekében tettem fel a kérdést nem azért mert hobbiból bekabítanám xd
Mindenki más köszönöm a válaszokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!