A nyulaknak mikor, és milyen oltásokat kell megkapniuk? Ezek mennyibe kerülnek?
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
Kombinált oltás RHD és Myxo ellen. Ez lehet Pestorin vagy Nobivac. A Pestorin kíméletesebb, de Myxo ellen csak fél évig véd, így ezt félévente kell oltatni. Az elsőt már 6 hetesen megkaphatja, majd 1 hónap múlva kell egy ismétlő, aztán már félévente.
A Nobivacal évente kell oltani, de jobban megviselheti a szervezetét és gyakrabban reagálják be az oltást.
Aztán van még az RHD2 elleni oltás az Eravac. Azt kb 9 havonta kell oltatni, viszont ez csak csoportos oltás keretében működik ma Magyarországon, mert nagy kiszerelésben létezik az oltóanyag, és ha felbontják, pár órán belül fel is kell használni. Ha valaki nem így olt, akkor el se vidd oltásra a nyulat.
Amúgy nagyjából 5000-6500 Ft/oltás.
Ja, és mivel nyulat nem ajánlott egyedül tartani, ezt szorozd be kettővel.
Nem olcsó a nyúltartás, sőt, ha baj van, jóval többe kerül, mint egy kutya. Rohadtul nem mókás ez a húsvéti nyúlajándékozás, ami ilyenkor zajlik :(
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!