Tengerimalacka tartása, egy kis tapasztalat jól jönne?
2-en vagy 3-an legyenek?(1 ivartalan fiú egy vagy két lánnyal)
Melyik ketrec legyen, 100-as vagy 120-as(hosszúságú)?(szélesség 60-as mindkét esetben)
Melyik tenyésztőt ajánljátok?
Etetési aránynak megfelelő az 1:1:1?(széna-táp-friss zöldség/fű)
Melyik a legjobb táp számukra?(márka)
Mennyi időnként kell cserélni az almot és mennyi forgács kell alájuk?
Napi 2 óra a ketrecen kívül elegendő nekik?
Mivel szeret játszani(egymáson kívül) a tengeri malacka és amúgy mindig olyan lusták, mint a szomszédomé?(neki egy van, annyi az egész mozgása egy nap, hogy takarításkor ki van engedve és akkor körbenéz a házban, azon kívül egésznap fekszik)
Egyéb tudnivalót is leírhattok, ha van vmi.
Előre is köszi minden választ.
Nekem van 1. Társas lények rádbízom hogy mennyit szeretnél. És heti 2-szer takarítom.
Táplálkozás: nos szénának és tápnak mindig kell lennie a zöldség és gyümölcs csak kiegészítés. De nyáron szeretbek füvet is enni.
A 2 óra szerintem elég de nem lesz bajuk ha kevesebbet lesznek kint. Játéknak pedig pvc csöveket összerakni és abban tudnak futkorászni. De neten még találhatsz ötleteket. De azért készülj hogy elég hangosak. És igen képesek el lustulni. Barátnőmnek 2 van de ők is lustik. Neg hát ez enyém is :D
Mindegy, hogy 2 vagy 3, amennyit kényelmesen tudsz tartani, jó körülmények között.
Ketrecből minél nagyobb, annál jobb. A 100-as a minimum két malacnak, háromnak már nem lesz elég, de túl nagy hely nem létezik! Én nagyobb ketreccel és két malaccal kezdeném. Így megtapasztalhatod, hogy kettővel milyen, és ha mégis szeretnél harmadikat, akkor már nem kell új hely nekik.
Az etetési arány, amit leírtál nagyon egészségtelen. Mivel számukra a széna a legfontosabb táplálék, ebből mindig kell, hogy legyen előttük korlátlanul. Minél többet esznek belőle, annál jobb, mivel ez koptatja csak megfelelően a hátsó fogaikat, és az emésztésüket is ez tartja egyensúlyban. Nem híznak el akkor sem, ha egész nap eszik, úgyhogy add nekik bőven!
Tápból sokkal kevesebbre van szükségük. Minél rosszabb minőségű táp, annál egészségtelenebb, ezért annál kevesebbet kaphatnak. A legjobbak a pelletált tápok (Versele Laga Cavia Complete, Real Nature tengerimalacos táp). Ezekből naponta egy kisebb maréknyit esznek meg ketten, és ez bőven elég. Rosszabb minőségű tápból vagy nasiból csak néhány szemet kaphatnak naponta.
Fontos, hogy a tápban ne legyenek magok (kukorica, szotyi, búza, stb.). Ez nem a malackáknak való, és veszélyes is lehet. Persze mindenki hallott már legalább egy malacról, ami egész életében kukoricát evett, mégis 10 évig élt. Rajtad múlik, hogy elhiszed-e vagy sem, de nem érdemes kockáztatni.
A gyümölcs és a zöldség hízlal és felborítja az emésztést, ezért ezekből maximum napi egyszer egy keveset kaphatnak (legfeljebb egy ujjnyi darab répát szoktam nekik adni, gyümölcsből ennél is kevesebbet). Minél több az egyéb táplálék, annál kevésbé eszik a szénát, ami nem jó.
Friss zöldeket, pl füvet és gyógynövényeket többet is kaphatnak. Nyáron fogyaszthatnak akár csak füvet széna helyett, de fontos, hogy fokotatosan kell erre átállni. Eltart egy ideig, mire a szervezetük megszokja, ezért először csak néhány szálat, egy kisebb fűcsomónyit, majd egyre többet kapjanak.
Az alom cseréje attól függ, hogy mekkora a hely, mennyire következetesen végzik a dolgukat és milyen almot használsz. Nemcsak a forgács létezik. Érdemes utána nézni más almozási módszereknek is, és akár többet kipróbálni. A forgács olcsó, de folyton kiszóródik, és nagy koszt csinálnak vele. Bármit használsz, a pisis részeket érdemes 1-2 naponta eltávolítani (ez kb. napi 3 perc).
Napi két órával boldogan elvannak. Ahhoz, hogy ne unják meg és feküdjenek el 5 perc alatt, fent kell tartani a figyelmüket. Rejthetsz el nekik jutalomfalatokat, vagy tehetsz le nekik játékokat. Szeretnek bújkálni és szaladgálni, ezért csövekkel, kartondobozokkal nem lőhetsz mellé.
Tenyésztőt ennyi információ alapján nem tudok ajánlani. Ehhez fontos tudni, hogy milyen fajta malackára vágysz, hol laksz, és milyen messzire tudsz elmenni érte. Ha nem fontos a fajtája, akkor ajánlom a Tengerimalac védő egyesületet, akiktől szép, szelíd és általában egészséges malackákat lehet örökbefogadni. A mi első párosunk is tőlük lett. A Facebookon is beléphetsz tengerimalacos csoportokba, ahol sokszor vannak örökbefogadható malackák, akár felszereléssel együtt. Kereskedésből semmiképpen ne vegyél.
Fontos tudni, hogy a fiúkat nem lehet egészen kicsi korukban ivartalanítani. Tehát vagy ivartalan, vagy nagyobb (legalább fél éves) fiú malacot szerezz be, ha nem szeretnéd őket külön tartani. Az egyesületnél szinte mindig vannak ivartalan fiúk, sokszor már összeszokott páros tagjaként. Ilyenkor az örökbefogadásnál az ivartalanítás árának a felét elkérik, de tekintve az orvosi költségeiket, nagyon jófej dolog az egészet odaadni. Jó célra megy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!