Mit adjak a nyuszimnak?
1. Vettünk egy törpenyuszit és akitől vettük azt mandta, hogy csak kukoricát és nem friss zöldet adott neki enni, én viszont az olvastam, hogy FŐ tápláléka a széna. Most mit csináljak. ( A fogkoptatáshoz van gyümölcsfaág.)
2. Vizet szabad neki adni?





Kell a széna és nyugodtan adj neki - sőt kell! - friss vizet is, mindig legyen előtte! A széna nemcsak a fogkoptatáshoz, hanem az emésztéséhez is fontos.
Adhatsz még mindenféle friss zöldséget jól megmosva és leszárítgatva (vizesen árthat neki), nyuszitápot, magokat, a tyúkhúrért (gyom) is élnek-halnak. Először csak egy kis falattal kínáld meg, ha tetszik neki, adhatsz többet. Hamar ki fogod tapasztalni, hogy a te nyuszid mit szeret.










Széna és víz mindig legyen előtte, napi (nálunk) kétszeri táp (érdemes pelletáltat venni, így nem tud válogatni), zöldségek: répa, paprika, uborka, levelek:karalábé, petrezselyem, retek, csak bio saláta, olykor egy kis gyümölcs, éppen ami érik:banán, alma, körte, szilva, eper, barack, dinnye stb... A fogkoptatónak jó a széna, valamilyen faág, (nálunk épp egy fakanál), vagy gipsz alapú ízesített fogkoptató pár száz forintért,vehetsz neki nyalósót is, hátha valamikor sóhiánya lesz.
Golyós itatót érdemes neki venni, mert az a legpraktikusabb.










Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!