Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Üdv! Egzotikus állatot tartané...

Üdv! Egzotikus állatot tartanék. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Méhészborzra gondoltam.Hol tudnám beszerezni itthon?Milyen körülményeket igényel?Kell e engedély?

Válaszokat előre is köszönöm


2018. ápr. 1. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, engedélyköteles, veszélyes állat. Honnan tudom? Beírtam a google-be, és 2 perc alatt legalább 4 ezzel kapcsolatos magyar nyelvű oldalt találtam. Ha ennyit nem vagy képes megtenni, legalább utánajárni, hogy hol szerezhetnél információkat, szerintem ne akarj egzotikus állatokat. Sokkal komolyabb problémákkal találkoznál, mint egy kis internetes tájékozódás. Vagy gondolod, hogy valaki otthon csücsül a méhészborz farmján, és épp a gyakorit bújja?
2018. ápr. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Utána néztem és csak általános dolgokat találtam.Tudom azt hogy engedély kell de milyen?És ha már itt tartunk tudom hogy veszélyes.Engem az érdekel és azt nem találtam meg hol tudnék beszerezni egy méhészborzot.
2018. ápr. 2. 00:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az elővigyázatosságot igénylő állatok listáján van fent, ennek megfelelően kell hozzá az engedély is, vagyis tulajdonképpen nem kell:

"(2) Elővigyázatosságot igénylő állatfaj egyedét olyan természetes személy tarthatja, aki

a) cselekvőképes, és

b) amennyiben jogszabály másképp nem rendelkezik, biztosítja az állatkert és az állatotthon létesítésének, működésének és fenntartásának részletes szabályairól szóló miniszteri rendeletben előírt tartási és a 4. mellékletben előírt biztonsági feltételeket.

(3) Elővigyázatosságot igénylő állatfaj egyedét olyan jogi személy vagy jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet tarthatja, amely

a) cselekvőképes személyt alkalmaz az állat gondozására, és

b) amennyiben jogszabály másképp nem rendelkezik, biztosítja az állatkert és az állatotthon létesítésének, működésének és fenntartásának részletes szabályairól szóló miniszteri rendeletben előírt tartási és a 4. mellékletben előírt biztonsági feltételeket.".

Ha jól tudom, akkor nem védett, úgyhogy CITES nem kell, ha mégis védett lenne, vagy vadonból import akkor ilyen, és ehhez hasonló papírok, de ha tényleg nagyon akarod ez a legkevesebb. Beszerezni nehezebb, de szerintem Európán belül van, ha nem akkor Ázsiában kb. utánad dobják. Ha olyan helyen veszed (Európa), akkor szerintem igazából nem kell hozzá több, mint egy görögteknőshöz (talán még annyi sem).

Sok sikert hozzá, egy ilyen állathoz szükség van rá...

2018. ápr. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ment a zöld kezecske:)
2018. ápr. 2. 10:17
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
Szülői engedély.
2018. ápr. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Elmúltam 21 is!!!
2018. ápr. 2. 11:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!