Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsög imádók! Az 1 éves...

Hörcsög imádók! Az 1 éves törpehörcsögöm a napokban halt meg. Mi okozhatta az alábbi betegséget?

Figyelt kérdés
Egyik nap egy véres lyukat láttam a hörcsögöm hasán és gyakran a hátára fordult aztán nem tudott, csak segítséggel visszafordulni... Amikor a hátán volt mindnig a lyukat piszkálta... Ebből azt gondolom, hogy ezért volt az, hogy pár nap múlva amikor halottan megtaláltam 2 cm átmérőjű lett (a seb)... Meg tudnátok mondani, hogy miért keletkezhetett a seb és hogy vajon ő "tágította" ki? (Én arra is gondoltam, hogy esetleg valami vírust kaphatott el, de ez volt az első hörcsögöm ezért amatőr vagyok...)

2018. márc. 20. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Kereskedésből hoztad el?

Mert akkor valószínűleg szaporítás áldozata lett szegény vagyis lehet a tesója volt az apja.

2018. márc. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Eszedbe se jutott hogy elvidd orvoshoz, inkább végignézted ahogy kínok között elpusztul? Honnan kéne itt bárkinek is tudnia, hogy mitől pusztult el? Itt nem állatorvosok vannak, de látatlanban egy leírás alapján valószínűleg még egy orvos se tudná megmondani.
2018. márc. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Amikor megtaláltam katszódott a gerince és bisztos nem lebomlott, mert nem sokkal azelőtt megnéztem és még élt...
2018. márc. 20. 18:36
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Elkepzelesem sincs, de ha esetleg terveznel uj allatot, nem artana legkozelebb orvoshoz vinni, ha latod, hogy baja van... plane az ilyen kisallatok meghalnak napok alatt, ha nem csinalsz vele semmit. Ha meg nincs penzed allatorvosra, nem kell kisallat sem.
2018. márc. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kereshedésből hoztam el és 2 nap alatt pusztult el, nem azt kértem, hogy pontosan mondjátok el, hogy mi baja csak ha valakinek volt ilyen és tudja. És valószínűleg az állatorvos 2szer annyiba került volna mint a hörcsög és szerintem ő azt mondta volna, hogy már mindegy neki max elaltatta volna ha ilyet szokás...
2018. márc. 20. 18:42
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Elég undorító ember vagy
2018. márc. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Akkor mondom! Nem kell kisalatt es ennyi! Vegyel plusst vagy nevelgess Tamagochit az interneten, azok nem igenylik a plusz koltsegeket.
2018. márc. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
Az egzotikus állatokhoz értő orvos nem mondja azt, hogy már mindegy, hanem igenis tesz a kisállatokért. Kérlek szépen, ne vegyél több hörcsögöt! Kínok között halna meg nálad mind, te pedig nyugodt szívvel néznéd végig... 11 éve foglalozom hörcsögökkel, mentem is őket. De ilyenről, amiről te beszélsz, még életemben nem találkoztam. Ha találkoztam volna, még aznap vittem volna egzós dokihoz...
2018. márc. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia,

Egy régebbi kérdésben is ilyen történt és ott azt írták hogy beltenyészet miatt túl vékony volt a gyomra és a gyomorsav szétmarta.Bár ha elég sokáig nem marrta szét csak egy év után az furcsa...de jobb választ nem tudok.

2018. ápr. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!