Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Adhatok a nyuszitenyészetemnek...

Adhatok a nyuszitenyészetemnek nevet?

Figyelt kérdés

Próbálom minél érthetőbben megfogalmazni, hogy mire gondolok, bocsánat ha nem sikerül.

Elkezdtem nyuszikat tenyészteni, de származási lap nélkül. A legtöbb tenyésztő tenyészetének van neve. Mint a Wonder Bunny, Jolly Jumper és hasonlók. Csak akkor adhatok ilyen nevet a nyuszimnak ha egyesületbe belépek? Vagy én is adhatok nevet a tenyészetemnek papírok nélkül is? Mint pl. Kicsi Nyuszi hobbi tenyészet (ez csak egy példa).

Előre is köszönöm a válaszokat.


2017. márc. 16. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Papírok nélkül csak szaporítás.
2017. márc. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Adhatsz de nem sok értelme lesz. Amint kiderül hogy papírok nélkül tevékenykedsz bárki rájön hogy nem tenyésztő vagy és bejegyezve sem lesz a neved.
2017. márc. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
"Elkezdtem nyuszikat tenyészteni, de származási lap nélkül." ezt úgy hívják hogy szaporítás és minden tenyésztő és jobb nyúltartó elítéli.
2017. márc. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nevet adhatsz persze. De attól még nem leszel tenyészet, csak egy szaporító.
2017. márc. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Te nem tenyésztesz nyuszikat, hanem szaporítasz. Attól, hogy nevet adsz neki, ez nem változik.
2017. márc. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Természetesen majd veszek tetovált nyuszikat és majd velük szeretném folytatni a tenyésztést. Ök is tenyésztötöl vannak. Utolag lehet hozzájuk származási lapot kérni? Vagy a kézzel irt az nem jelent semmit?
2017. márc. 17. 15:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Adhatsz nekik nevet, de sok értelme nincs, attól még egyelőre ez csak szaporítás sajnos. A kézzel írt papír nem jelent semmit, az én nyuszimnak is van olyan, a tenyészet neve+egy név a neve. Ő is tenyésztőtől származik, ráadásul "nagynevű" tenyésztőtől, csak akkor még nem volt ennyire felkapott az illető.

Én azt javaslom, ha tényleg komolyan gondolod, akkor csak úgy kezdj bele, hogy belépsz egyesületbe, és kifejezetten tenyésztési céllal veszel nyulakat származási lappal. Az igazi tenyésztők biztos tudnak neked ebben segíteni.

2017. márc. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. márc. 27. 17:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!