Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ivartalanitott nyul nostenyem...

Ivartalanitott nyul nostenyem nem erzi jol magat?

Figyelt kérdés

Ivartalanitani vittem.Nosteny.

Most ivartalanitott ez a doktor eloszor nosteny nyulat.(Szidni ne kezdjetek,mert ez az egy van a kozelben)

70 percet dolgozott vele..A bakkot is o csinalta es teljesen okes volt..De ez most nagyon rosszul van.

Szemei vervorosek.Nem nagyon mozog.2 Oraja volt.

3X Kapott altatot,mert nem akart el aludni..Azt mondta gazzal nem szeret altatni.

Azt mondta a doktor reggelig se vizet se szenat ne kapjon.Mit csinaljak vele?

Berakhatom a bakk bele? Sokat szoktak kergetozni.

Esetleg tapot adhatok?



2016. nov. 22. 21:17
 1/6 A kérdező kommentje:

Leccives valaki irjon...A szemei a szeltol lehetnek ?

5 perc alatt hoztam haza..4 fok van es fujt a szel is.

Adnek neki tapot,oda tettem a szajahoz es elfogadta volna..Mi legyen?

2016. nov. 22. 21:20
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bak nyuszim volt múlt héten ivartalanítva, az eléggé más, de ilyet egy nyúlhoz kicsit is értő állatorvos biztos nem mond, hogy ne adj neki enni... persze, adj neki tápot, szénát, vizet lehetőleg Bio-lapis-szal, ami helyreállítja a bélflóráját (nekünk ezt is adta a doki). A szemei remélhetőleg nem attól vörösek, hogy nem tett rá zselét, ami megvédi műtét alatt a kiszáradástól.. :( elég rosszul hangzik ez így együtt.

A bak mellé semmiképp ne rakd még be, legyen nyugodt helyen. Remélem, gyorsan helyrejön és nem lesz nagyobb gond.

2016. nov. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Be akar menni a bakk melle.Kezdett szaladgalni is,ahogy leszedtem a hordozobol..Koszi szepen,meg masokat is meghallgatnek.
2016. nov. 22. 21:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Azérta nőstény nyusziknál kicsit nagyobb műtét az ivartalanítás. Ha már viszonylag élénk, tehát felébredt, akkor mindenképp adj neki enni-inni! Az a jó, ha eszik, minél előbb. Az a doki nem sokat ért a nyulakhoz. Mondjuk a nyuszikat eleve gázzal altatják jobb helyen, mert elég érzékenyek. A kaja mellé nem ártana probiotikumot is adni, bio lapis, vagy gastroferm por nyulaknak. A bak mellé szerintem nem kéne berakni, mert vigyázni kellene a sebére. Ne rohangáljon, ugráljon stb.
2016. nov. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak tapasztalt profi orvoshoz szabad vinni. Teljesen mindegy a hely.

1. az ivartalnítás rutinműtét, max.20 perc

2.Rágcsálókat CSAK GÁZZAL szabad elaltatni. Nem csoda hogy mással nem aludt el. Teljesen mindegy hogy az orvos szereti-e vagy nem szereti, ÍGY KELL!

3. A nyuszit a műtét után meg kell szénával etetni/itatni.

4. Adhatsz tápot igen, de ne tedd be a bak mellé mert ha kergetőznek könnyen felszakadhat a sebe.És különben is amíg nincs jól ne tedd be a másik mellé.

2016. nov. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
te, hogy éreznéd magad ha kiherélnének?
2016. dec. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!