Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszit szeretnék, milyen...

Nyuszit szeretnék, milyen körülmények felelnek meg neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem volt még nyulam!

Egy törpe nyuszit szeretnék vagy egy közepes méretűt!

Esetleg tudnátok jó oldalakat ajánlani fajtánként?

Vagy tudnátok segíteni benne?

Táplálkozás,hely,esetleg ivartalanítás vagy pár...

Bármit szívesen meghallgatok!


2016. aug. 31. 19:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Hát eleve ne csak egyet hanem 2-t vegyél, mivel társas állatok, és egyedül boldogtalanok.Nyuszinként 2 négyzetméternyi helyre van szükségük, napi több óra kiengedés mellett.Ivartalanítani érdemes őket, mivel az évekkel meghosszabbítja az életüket, és nem kapnak rákot(hererák,méhrák).De ezt csak 1 éves koruk tájékán kell.A nyuszik előtt a nap 24 órájában kell szénának lenni.Ez fogkoptató és sok rostot tartalmaz.Illetve adhatdz nekik tápot, de csak keveset.(Versele Laga Cuni Complate Junior)de csak az előbb leírt fajtát ugyanis a többi szörnyen egészségtelen.Sokan azt fogják mondani hogy nincs szükségük tápra, de nekem az állatorvos mondta.Aki profi, és ért a nyulakhoz.3 hónapos koruk után fokozatosan kell hozzászoktatni őket a friss zöldekhez.(fű, pitypang stb..)Fontos még hogy a nyuszikat ne állatkereskedésből vedd, hanem TENYÉSZTŐTŐL.Ajánlom a wonder bunny nevű nyúltenyészetet.Hirtelen ennyi jutott eszembe, ha még beugrik valami írok.Ha kérdésed van, írj privibe.
2016. aug. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%
Nézegesd a torpenyul.hu-t, minden információt megtalálsz rajta :)
2016. aug. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

A táptól eltekintve az elsővel egyetértek mindenben. A nyulakhoz igazán értő (nem magyar!) állatorvosok sem ajánlanak egy szem tápot sem. A magyarokkal pedig az a baj, hogy nálunk a nyúltartás még új dolog, máshol már sok száz éve hobbiállatként is tartják. Nálunk csak az utóbbi évtizedekben. Velünk ellentétben máshol vizsgálták, mi tesz jót a nyulaknak, mi milyen hatással van rájuk. És több évtizednyi vizsgálat után rájöttek, hogy a táp mennyire káros. Csak hozzánk ez az információ még nem igen jutott el. Majd talán 5-10-15 év múlva.. Kicsit olyan ez, mint a dohányzás. Eleinte egészségesnek számított és évtizedek múlva jöttek csak rá, hogy mennyire káros. Miután pedig rájöttek, újabb évtizedek kellettek ahhoz, hogy világszerte eljusson ez az információ.

Szóval állatorvos ide vagy oda, a táp egészségtelen. A nyulaknak a legjobb a természetes tápláléka, azaz a fűfélék (nem a széna!). A friss fűfélék, gazok meg minden, amit alapjáraton esznek. Erre alakult ki a szervezetük. Érdekesmód az így etetett nyuszik átlag(!) életkora 9-10 év, míg a táposoké 5-6.


Amúgy valóban társas lények, tehát minimum kettőben gondolkozz. Az óriás kosorrú a legszelídebb fajta (ha megfelelő helyről van, pl. százhalombattai tenyészet) a többi fajta kb. egy szinten van. A hosszúszőrűek több gondozást igényelnek. Nyulanként 2 m2 kell napi minimum 6 óra kiengedés mellett.Ha kevesebbet vannak kint, nagyobb hely kell. Egy 4 m2-es benti ketrecet megcsinálni kb. 4000 Ft (lécek+csirkeháló). Kintre persze strapabíróbb kell, az drágább. Egy benti ketrec így néz ki:

[link]

Kinti pedig:

[link] #tbm=isch&q=kaninchen+au%C3%9Fengehege

Nyuszinfo.webnode.hu-t olvasd át.

2016. szept. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%
Ne olvassa át a nyuszinfót.Tele van hülyeségekkel.És a JÓ táptól nem lesz baja.Ne csinálj úgy mintha jobban tudnád a dolgot az állatorvosnál.Ő ezt tanulta az egyetemen és tapasztalat érti a dolgát.A nyuszinfót fogalmunk sincs ki írta.És képzeld van egy barátunk aki JÓ fajta táppal eteti a nyuszijait és mindkettő 9 éves.Úgyhogy erről ennyit.
2016. szept. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
Direkt kihangsúlyoztam, hogy átlag életkor. Ez azt jelenti, vannak jóval idősebben és jóval fiatalabban elpusztult egyedek is, de átlagban annyi. S képzeld, az állatok terén még képzettebb állatorvosok egyből lebeszélnek a tápról. Igen, a nyuszis orvosok. A legjobb nyuszis orvosok a világon (nem csupán az országunkban).
2016. szept. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Nyuszinfón minden fontos dolgot megtalálsz. Jó oldal az, nem régi, elavult infókat ír, hanem a modern dolgokat, amik bizonyított tények és szépen meg is van magyarázva.


Amúgy nekem sem kap tápot a 3 nyuszim (egy 8 éves, kettő pedig 10). Szerintem felesleges. De mindenki úgy tartja a nyusziját, ahogy ő jónak látja.

2016. szept. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

Alapból két nyuszit vegyél, a közhiedelemmel ellentétben társas állatok!

A nagyobb nyuszikat én jobban szeretem, ajánlom a nyúlmentést is, nézz körül ott. Ivartalanok is vannak, párosok is vannak. Ingyen.

Mindenképp érdemes ivartalaníttatni őket az egészségük meg a jólneveltségük miatt is. Jó nyuszis orvosok viszont szinte csak Bp.-n vannak.

2016. szept. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem érdekel.És én meg azt hangsúlyozom ki, hogy egy jó állatorvos azt mondta hogy szüksége van tápra.És én neki hiszek, nem pedig a nem hozzáértő nyuszis weboldalkészítőknek.Én a tápot látom helyesnek, és azt ajánlom.Te nem.Ennyi.Te úgy tartod ahogy akarod én meg úgy ahogy én akarom.Kedves #5.
2016. szept. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%

Én csak magyarázatot várok. Elfogadom a véleményed, ha megmagyarázod. Az, hogy kell neki táp, mert kell, az nem ok. Miért kell neki. Ez a kérdés. Azt, hogy miért nem, meg tudom magyarázni, de felesleges lenne koptatni a billentyűzetet, ha a 7-es válaszoló 2. linkje mindent leír pontosan. Ugyanezt írnám. Kérlek, fogalmazd meg, miért kell neki táp akkor.

Az állatorvosra továbbra is azt írom, a világ legjobb nyulas orvosai nem ajánlják a tápot már. Régen ajánlották, a régi feltevések szerint.

2016. szept. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Húh!

Hát mindenkinek köszönöm a válaszát!

De kérlek ne veszekedjetek már ezen...

Köszönök minden hasznos információt! :)

2016. szept. 2. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!