Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék egy tengerimalacot....

Szeretnék egy tengerimalacot. Ketrec/akvárium?

Figyelt kérdés
Ketrec/akvárium? Milyen kaja és innivaló kell neki? És hogy érzi jól magát?
2010. ápr. 12. 20:50
1 2
 1/12 anonim válasza:

Már többször is volt, mi mindig akváriumba tettük, mert a ketrecből "kifötri" a forgácsot/szalmát.

Kaja: van nekik készített magos kaja, meg az összes gyümölcsöt/zöldséget megeszi! KIVÉTEL: "K" BETŰSÖK!

Pia: Víz, megissza itatóból és tálból is!

2010. ápr. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszii :)
2010. ápr. 12. 21:12
 3/12 anonim ***** válasza:
csemegének majd nyáron szedhetsz a malacnak cserbókát is(azt imádják!)
2010. ápr. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
azt hol találom?
2010. ápr. 12. 21:19
 5/12 anonim ***** válasza:

Ketrec/ akvárium: Teheted akváriumba tedd vagy pedig magasított ketrecbe. Az akvárium azért jó, mert a forgács/ alom bentmarad az akváriumban. Nekem volt kettő degum és Őket ketrecben tartottam, ennek a hátránya az volt, hogy mindig kifötörték a forgácsot, az egész szobám tiszta alom volt. :D De van olyan ketrec is, ami magasabb és nem lehet kikotorni belőle. Én azért ajánlanám mégis a ketrecet, mert több emeletes, magasabb, több a lehetőség a rohangálásra, futkározásra és csomó játékot bele lehet szerelni, esetleg ágatat vezetni benne, amire felmászik a hörcsög. Sokkal izgisebb neki, szerintem jobban érzi magát, hogy létrákon mászkáljon, minthogy 4 üveglap között. :)

Kaja: Állatkereskedésekben lehet kapni kimondottan hörcsögöknek eledelt. De ugyanezt megtudod venni Tescoban, Intersparban vagy hasonló bevásárólóközpontokban is. Amit az előbb írtak neked növényt, a csorbókát, azt szerintem ha kertes házban élsz, akkor erdő közelében, kertben, patak mentén, sok helyen megtalálhatod. Így néz ki maga a növény: [link] De vigyázz, ne keverd össze semmivel, még véletlenűl sem, mert akkor az a kis hörcsögöd halálát okozhatja. Ha nem vagy biztos a növényben, akkor inkább ne szedd le, hanem vegyél a boltban neki valami finomságot, ott is rengeteg közül válogathatsz. :)

Ital: Szerintem csak vizet lehet nekik adni, amit jóízűen megisznak. :) Van kimondottan hörcsögitató ( [link] Ez amit a képen látsz, így kell odarögzíteni a ketrechez, és ennek a csőnek a végét a fogával benyomja és akkor folyik a víz a szájába. :)

Hogy érzi jól magát: nos ezt így nem tudom mire érted konkrétan, szobahőmérsékletre tedd, ne a szekrény teltejére, de ha van macska akkor ne is macskaközelségbe. Mindig legyen friss vize, almot cserélj minden héten minimum egyszer (vizeléstől és anyagcserétől függően). És ötleteket azért gondoltam mutatok extrább és normál ketrecekre is, hátha így könnyebben tudod majd berendezni:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Azt hiszem így most egyenlőre ennyi. :) Jó hörcsögtartást kívánok! Sok sikert!

2010. ápr. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :D
2010. ápr. 12. 22:07
 7/12 anonim ***** válasza:
A tengerimalacnak nem kellenek emeletek. Jó az akvárium, de ne fedd le a tetejét mert fontos a jó szellőzés.
2010. ápr. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Oké akkor akváriumot veszek. És köszi :)
2010. ápr. 13. 13:42
 9/12 anonim ***** válasza:

Én ketrec párti vagyok mert az szellőzik, akvárium meg nem. Magasított tálcás kell és pellet alom. Így nem szóródik ki. Állítólag az üvegen nem is látnak át a tengerimalacok, persze ez nem biztos csak olvastam róla pár helyen.

Olvass róla sokat, van rengeteg magyar tengerimalacos oldal. [link]

2010. ápr. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is *.*
2010. ápr. 14. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!