Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkányom bolhás, hogyan...

Patkányom bolhás, hogyan lehetne ezt megoldani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos nem tudom pontosan hány hetes,mivel múlthéten hoztuk el őt magánszemélytől,akik ezzel foglalkoznak.

Eléggé gyakran vakargatja magát,és a farkán is vannak apró "kiütések" gubók,amik barátnőm szerint bolhát jelent. Neki 2 évig volt patkánya,kiskora óta ő nevelte föl,tehát elhiszem neki amit mond.

Valami javaslat ez ellen? Gondolkodtam a csöppeken,amit macskákra is szoktak kiadni,de félek az valamiféle légúti bajt okozna nála sajnos :/ nyakörvet pedig leszedni se perc alatt,megfojtani meg nem is szeretném...

Ha lenne valakinek valami ötlete,szívesen meghallgatnám! :)

18/F



#bolha #vakarózás #patkány #bolhás patkány
2016. máj. 16. 10:44
 1/8 anonim válasza:
Add oda a macskának
2016. máj. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megjött humorherold :D
2016. máj. 16. 11:02
 3/8 anonim ***** válasza:
8%
Ezek a bolhák terjesztik a bubópestist.
2016. máj. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szólj ha hallottál az elmúlt 300 évben pestisben meghalt emberről
2016. máj. 16. 11:29
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet a macskacsepp nem lesz jó neki, szerintem vidd el dokihoz, lehet hogy kiderül nem is bolhák, ezt jobb szakértőre bízni.
2016. máj. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vidd el dokihoz, mert én inkább atkára tippelek, a bolhát látni lehet. Ez alapján próbáld beazonosítani: [link]

De a lényeg, hogy sajnos egyiket se ajánlott csak úgy otthon kezelni, ide szakértő kell.

2016. máj. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az én patkányom volt már bolhás de az nem ilyen volt , neki a szőrén lehetett látni őket és egy fürdetés után már el is tűnt.Szerintem vidd dokihoz és tőle kérdezd meg hogy bolha e és mit lehet vele csinálni.
2016. aug. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

De elvittem dokihoz,és kiderül vitaminhiányos volt,és le volt gyengülve,vitamin meg szteroid injekciót kapott 1 héten át,és utána már semmi baja nem volt :)

Tápot is vitamin gazdagot kap,azóta a szőre is szép sűrű,fényes,és nem tüsszög sem ^^

2016. aug. 28. 15:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!