Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy lehessen tengerimalacom?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon megtetszettek a tengerimalacok, de amúgy is már régebb óta szimpik, és gondoltam, hogyha majd meghaltak a mostani állataink, akkor lehetne tengerimalacom helyette, mert hely az lenne, és nekem ideőm is. De az apukám pl. azért nem akarja, mert nagyok (eddig csak max. hörcsögméretű állataink voltak) és a tesóm pedig nem szeretné elviselni a "sivítozásukat" (nem jut eszembe az a szó amit mondani szoktak a hangjukra >.<). Pedig hely lenne és amúgy sincs a testvérem sokat otthon. Milyen érvekkel lehetne őket meggyőzni? :/ (Olvastam már rengeteget a tengerimalacokról, tudom, hogy min. 2 kell, meg hogy min. 100x50cm-es ketrec kell nekik (nálunk akár egy 120x60-as is elférne...) meg úgy általában, hogy hogyan kell őket etetni stb., szóval Én a takarítást és az etetést, itatást, meg úgy összességében a velük való foglalkozást magamra venném, ezért nem értem, hogy miért nem akarják :/ Ráadásul az a hely, ahol lennének az is pont jó egy tengerimalacnak, szóval nem értem :( )

2015. dec. 13. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia nekem is van tengerimalacom és én úgy vettem rá a szüleimet hogy utána olvastam,mondtam hogy mindent megcsinálok és hogy minden kölcséget fizetek.Egyébként a hangjukkal nincs baj ha nem abba a szobába rakjátok amibe alszatok akkor minden oké.Sok sikert.
2015. dec. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! Megpróbálom...
2015. dec. 14. 21:57
 3/3 anonim ***** válasza:
A tengerimalac tartása nem egyszerű és főleg nem olcsó mulatság, így valamilyen szinten a szüleidet is meg tudom érteni. Náluk nem elég, hogy napi kétszer megeteted őket, rendszeresen mérni kell a testsúlyukat, vágni a karmukat, és persze betegség esetén az is fontos, hogy kizárólag egzotikus szakvizsgával rendelkező állatorvoshoz szabad őket vinni. Vidéken elég kevés ilyen állatorvos van, ráadásul ők gyakran drágábban is dolgoznak. Az összeszoktatás is probléma lehet, tehát nem csak a szüleidnek, de neked is alaposan át kell gondolnod, hogy a tengerimalacok mellett döntesz-e. Persze tündéri állatok, de egy bizonyos életkor alatt a szülő felelőssége, hogy mindene meglegyen, és nem sokan vállalják be a minőségi tápot, a vegyszermentes zöldséget, és az egzotikus szakvizsgás állatorvost. Hány éves vagy?
2015. dec. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!