Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mentem épp haza és útszélén...

Mentem épp haza és útszélén ki volt dobva a egy házi nyuszi csúnyán be van mindkettő szeme gyulladva mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Elakartam vinni állatorvoshoz is útba esett egy de nem volt otthon épp.Aki tudd valami tanácsot kérem adjon.

2015. szept. 5. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Ha el tudod helyezni magadnál és tudod tartani, akkor tedd meg. Egy kamillás szemmosás nem fog neki ártani, valószínű, nem szembetegség, hanem irritáció. Ha nyugodt környezetbe kerül, rendesen kap enni, nem zaklatják, nem lármázzák, az már fél gyógyulás. A nyulak rendkívül érzékenyek a stresszre.
2015. szept. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Itthon van most kapott egy kis ólat kint a tyúkoknál.Raktam alá szalmát vizet raktam be egy kis lóherét meg búzát,szemét kimostam kamillával.
2015. szept. 5. 19:55
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne mosd ki a szemét kamillával! Nagyon kiszárítja, valamint irritálja a szaru- és nyálkahártyát. Többet árt, mint használ.

A többi dologban viszont egyetértek az elsővel, megfelelő tartás mellett néhány nap alatt talán megjavul. Ha nem, akkor érdemes elvinni állatorvoshoz. Bár talált nyulat mindenképp ajánlott, hisz nem tudhatod, mi baja van. Kötőhártyagyulladása lehet, amit a por, kosz, huzat, sérülések, vitaminhiány mellett rengeteg egyéb betegség is okozhat. Ha esetleg szeretnéd megtartani, mint kedvencet, beoltani sem árt mixomatózis és RHD ellen. Ez a kettő a halálos betegségük, vérszívóktól kaphatják el.

2015. szept. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Esetleg keresd meg a Nyúlmentés-Bunny Rescue oldalt FB-on, ha fent vagy, és írj nekik. Biztos, hogy tudnak valami megoldást találni, ha te nem tudod befogadni magatokhoz.
2015. szept. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!