Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért tartják úgy a legtöbben...

Miért tartják úgy a legtöbben itt, Magyarországon, hogy a nyulak elvannak egyedül, nem kell nekik társ?

Figyelt kérdés
Például a tengerimalacoknál mindenki egyértelműen megmondja, hogy társas lények, ne tartsuk őket egyedül, vegyünk egyből kettőt. A nyulaknál miért nem? Nekik talán még fontosabb egy társ, mint a malacoknak. Azt szokták mondani, el van egyedül is, nem unatkozik, magányos farkas, a vadonban sem társaival él, miközben ez egyáltalán nem így van. Amiket mi tartunk nyulak, lényegében üregi nyulak háziasítva. Nem mezei nyulak, amik valóban egyedül élnek. Az üregi nyulak nagy családokban, együtt laknak a vadonban is. Szükségük van fajtársra, amivel kommunikálni tudnak, egymást tisztogatni, nyalogatni, játszani, hajkurászni egymást. A magányos nyúl MINDIG boldogtalan, gyakran pszichés betegség is kialakul náluk. Az nem számít, a gazdája mennyit foglalkozik vele.
2015. júl. 20. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én nyulam a SAJÁT TESTVÉRÉT nem viseli el, verekedtek, stresszelték egymást. Nekem ez épp elég bizonyosság, hogy egyedül jobb neki. Mióta nem látja a testvérét(anyumé, én az enyémmel elköltöztem), sokkal nyugodtabb, boldog nyuszi.
2015. júl. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

csincsilla,tengerimalac,madarak főleg papagáj

kisállatok közül róluk szokták mondani, hogy társas lények, igénylik, ezt az ember nem pótolhatja.

de a legtöbb kisemlős vagy hüllő el van egyedül is pl teknős,sün.

a nyúl nagyon szapora állat, 2 hímet én nem tartanék és párt sem. de mivel már őket is lehet ivartalanítani ezért végülis ellentétes nemű is megoldható.

2015. júl. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Nekem régebben azt mondták, hogy a nyúl képes elfogadni társaként az embert.
2015. júl. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1: Ha egy nyúl kezdetektől nem viseli el a társát, annak a nem megfelelő összeszoktatás az oka. Testvérek esetében talán az, hogy valamikor szét lettek választva. Utána meg már teljesen mindegy, hogy testvér vagy sem. Esetleg hogy két bak? A nemek és az ivartalanítás sem mindegy. Bizonyos szintig a verekedés teljesen normális, hiszen tisztázniuk kell a rangsort. Két már teljesen összeszokott nyúl is nekiállhat harcolni, ha valami olyan történik ill. ivaréréskor. Ez mind normális és elmúlik, megfelelően kell kezelni a helyzetet. Egyébként meg békességben élnek és sokkal boldogabb, egészségesebb, kiegyensúlyozott életük van egy vagy több társsal. Persze a nyuszi nem szól, hogy magányos, addig semmi jelét nem látjuk a boldogtalanságnak, míg nem kap társat, s meg nem figyeljük a nyuszipárost, ahogy együtt esznek, játszanak, alszanak, tisztogatják, nyalogatják egymást, mennyivel jobban érzik így magukat, vidámabbak, élénkebbek.

Nem kioktatásképp, csak tényleg érdekelne, megkeresném a választ, miért nem tűrték meg egymást, ha válaszolnál pár kérdésemre.

Milyen neműek? Volt valamelyik ivartalaníttatva? Ha igen, melyik? Születésük óta egy ketrecben voltak, sosem voltak elválasztva? Mennyi ideig hagytad őket verekedni? Közbeavatkoztál, mikor harcoltak?


2#: Én csak a nyulakat és a tengerimalacokat ismerem jól. A többiről nem tudok nyilatkozni. Tudom, hogy a nyulakat azok közé sorolják, amik egyedül is elvannak, de mint mondtam, ez nem így van. A kérdést pont ezért írtam ki. Más országokban egyébként nincs ez, csak itt nálunk.

Két bakot, ha az egyik vagy mindkettő ivaros, nem szabad együtt tartani. Ha mindkettő ivartalaníttatva van, meg lehet vele próbálkozni. A két nőstény általában már jól megvan. A bak-nőstény páros a legtökéletesebb, ha a bak ivartalaníttatva van.

A vadonban más a helyzet, mert ott nagyobb csoportokban élnek. Ha valaki nem kettő, hanem több nyulat tart, akkor már mások a "szabályok". Amit leírtam a nemekről, az csak két nyúlra vonatkozik.


3#: Igen, ezt mondják, ezért írtam ki a kérdésemet is. Ezt mondják, pedig nem így van. A nyúl soha nem fogja úgy elfogadni az embert, mint a fajtársát. Egyes példányok egész jó kapcsolatot kialakítanak a gazdával, de nem jellemző, és az nem pótolja a fajtársat. Legfeljebb ha a gazdi napi 24 órában mellette van, vele alszik, eszik, vitatkozik a finomabb falaton és minden nap lenyalogatja. Sokan olyan tévhitekben vannak, hogy pl. ha a nyuszi nyalogatja a kezünket, akkor szeret. Ezt a kutyák viselkedéséből szűrték le. Pedig mindössze annyit jelent, hogy fajtársra lenne szüksége, magányos. Rengeteg tévhit van a nyulakkal kapcsolatban, az egyedül való tartás az egyik, de nem értem, miért vannak nálunk ezekről meggyőződve az emberek.

2015. júl. 20. 17:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért mert a magyarok ezen a téren is le vannak maradva. Nem ismerjük még túl jól a nyulakat, mert még viszonylag új dolog. Mármint az, hogy hobbi célból tartjuk. Korábban csak egy haszonállat volt. Annak meg aztán mindegy, hogy rosszul van tartva, kis helyen, ketrecben, koszban, kényelmetlenül, egészségtelenül. Még nem volt elég időnk megvizsgálni és kitapasztalni, milyen lenne a helyes nyúltartás. Más országokban, ahol már sokkal régebb óta házikedvenc a nyúl, már rég bebizonyították például ezt is, hogy társ kell neki. Meg azt, hogy a bolti táp káros számukra, az hízónyulaknak való, nem családtagnak. Zöldeket kéne csak enniük. Itt mindenki ketrecekben tartja őket, máshol meg külön lakosztályuk van kb. Szóval sok kérdést fel lehetne még tenni, hogy itt miért van így. Majd egy 50 év múlva talán mi is eljutunk oda, hogy megváltozzon a nyúltartásról való képünk. Az én első nyulam is kis 120 cm-es ketrecben élt magányosan, száraz tápot evett stb. Mikor kiköltöztem, hoztam őt is magammal. Ne tudjátok meg, itt mit kaptam az emberektől. Állatkínzónak tartottak. Aztán felvilágosítottak a helyes tartásról. Bár annak a nyuszinak már mindegy volt, mert a kiköltözés után 1 hónappal meghalt, 7 éves volt. A jelenlegi nyuszijaim 10-11 évesek. Teljesen más módon tartom őket. Úgy, ahogy az itteni szabályok szerint kell.
2015. júl. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem 5 éves az első nyuszim. 3 évig volt egyedül, teljesen jól megvoltunk, kereste a társaságomat. Aztán valami megváltozott és elkezdett unatkozni. Fél éven át próbáltam mindent, de nem segített, akkor kapott egy társat. Azóta ugyanolyan boldog nyuszi, mint az elején, és annyira jó látni azt a szeretetet, ami közöttük van. :) Egyik legszebb dolog a világon számomra.


Féltem attól, hogy a nyuszitárs miatt engem már nem fog szeretni, de mindketten imádnak és keresik a társaságomat.

2015. júl. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!