Javallott-e az afrikai fehérhasú törpesün allergiás, asztmás vagy immunrendszeri betegségekben szenvedőknek?
MI a kérdés? Meg is válaszoltad magadnak...
Amúgy az ember/gyermek soha nem a kisállat szőrére allergiás!
Vagy a nyálára, vagy a bőr korpa-darabjaira. Ez a kettő pedig minden emlősön megtalálható, innentől kezdve simán lehet allergiás rá akárki.
kezdetben menj el egy olyan ismerősödhöz aki tart otthon sünit. simogasd stb ha nem lesz tőle bajod vegyél. de nehogy megvedd és kiderüljön, hogy nem jó és meg kell tőle szabadulni
de számtalan álat van ahol nincs ilyen kockázat, pl hüllők kétéltűek,halak,putatestűek,rákok stb
Elnézést Kérdező, de ezt honnan vetted? Na szedjük szét!
"A törpesün testét hasi oldalon látszólag szőr borítja, ám ezek ugyanabból az anyagból épülnek fel, a hátukon lévő tüskék." Ami ugyanabból az anyagból épül fel, mint köröm, karom, toll, szőr és a haj: keratinból. Általában nem is ez okozza a gondot.
"Így a sün testén semmilyen allergén anyag nem található."
Minden állat termel korpát, így a süni is. A korpa meg sok emberből allergiás reakciót vált ki.
A nyál szintén allergén, a sünik meg úgy nyálaznak, mint az atom. Ha új illattal vagy ízzel találkozik, hatására habos nyálat termel, amit aztán jól szétken magán.
"Ürülékük és vizeletük sem jelent veszélyt,abban az esetben, ha hőkezelt nedvea vagy száraz macskatáppal etetjük őket."
Jelöld meg ennek az állításnak a forrását.
Kezdjük azzal, hogy az emberek azokra a fehérjékre allergiásak, amelyeket az állatok termelnek. Ezek elég változatos formában távoznak (nyál, korpa, ürülék). Pl. A kutya allergiák egy részét okozó Can 2 fehérjét az állat ürüléke, vizelete is tartalmazza, tök mindegy mit adsz nekik enni. A sünik még nagyon új házi kedvencek, nem hiszem, hogy bárki is foglalkozott volna általuk termelt allergének vizsgálatával, így elég merész kijelenteni, hogy egy bizonyos étrendtől nem fog az ürülékük, vizeletük allergént anyagot tartalmazni. (Ha tudsz mondani forrást, akkor én kérek bocsánatot. Amikor én kerestem, nem találtam erről semmit.)
"Allergiaszezon kezdete előtt, fokozottan ügyelni kell rá, hogy ne használjunk alomként sem forgácsot sem szénát, hiszen ezek pollent és port hozhatnak magukkal és megjelenhetnek az allergiás tünetek. Ezeket helyettesíthetjük jó nedvszívó képességű papírral, fapellettel vagy nedvességre csomósodó macskahomokkal."
Hű.
- Forgács, széna = porfogó. Úgy... évszaktól függetlenül.
- Ha az ember fia allergiás a fára vagy gabonafűfélékre, akkor egyáltalán ne használjon se forgácsot, se szénát.
- Lehetőleg pelletet se.
- Macskaalmot, pelletet leginkább a sünik WC-jébe szoktak rakni.
- Csomósodóból is van olyan, amelyik porol. (Pl. Fit Fun biológiailag lebomló csomósodó alma)
- Külföldön textil ketrecbélést szoktak ajánlani a sünik alá :)
Ezek alapján nem jelenthető ki, hogy a sün hipoallergén állat (ez mondjuk semmilyen állatról nem jelenthető ki*). Viszont az sem szentírás, hogy az állat allergiás egyénnek előhozza az allergiáját, sőt, bizonyos források szerint kevés az esélye, hogy allergiás reakciót okozzon. Sajnos allergia esetében semmire sincs garancia. Az egy jó iránymutatás, hogy az allergiás egyén kérje meg a tenyésztőt, hogy tölthessen el többször, hosszabb időt az állataival (ez viszont minden állatra igaz). Viszont szerencsétlen esetben előfordulhat, hogy menet közben allergiás reakciókat fejleszt ki az adott állatra.
* Még a halakról se.
Üdv,
Egy allergiás, aki utánajárt a süntartásnak.
Forrás:
- [link]
- [link]
- [link]
- [link]
- [link]
- [link]
- [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!