Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac "megbogarasodhat"?

Tengerimalac "megbogarasodhat"?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy most ez a malac miatt van, vagy sem.

Amikor kicsit már bekoszolódik az alom, akkor a terrárium oldalán, az almon/alomban (faforgács) megjelennek ilyen pici, fekete, repülő bogarak.

Olyanok mint a legyek, csak sokkal kisebb, nagyon picik, és repülnek. Kb mint a muslinca.


Kicsit félek, nehogy a malackámnak baja legyen, de én csak azt olvastam mindenhol, hogy a malacnak max atkái, és tetvei lehetnek és az is nagyon ritkán, de azok nem hagyják el a malacka szőrét. Akkor ez mitől lehet?

Mert mindig a terrárium körül repkednek, a terrárium oldalán vannak, pedig a malac rendszeresen van pucolva.


Vagy mégis a malacka okozza ezeket? Vagy nem kell félnem?


Mit csináljak? (az előbb pucoltam ki megint, tiszta alom, megtöröltem vizes zsebkendővel a terrárium oldalát, majd szárazzal)


Mitől lehet ez? Vagy másnál is vannak ilyen bogarak a lakásban?



2014. szept. 3. 15:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Jah és ez nem régóta van csak így, régebben ilyen soha nem volt !
2014. szept. 3. 15:50
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze rászállnak a malac szőrére is, de mindenre rászállnak.
2014. szept. 3. 15:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem a malac okozza, hanem a megrohadt sz@r alatta. tisztítani kell rendszeresen, és akkor nem lesz ilyen.


Koszban amúgy is megbetegedhet a malac, és lehet szaladgálni utána állatorvoshoz.

2014. szept. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A legyek is picik kicsi korukban,de akár muslicák is lehetnek. Biztos,hogy az alomba petéznek és ott kikel a sok rovar. Nem a malacból jönnek. Nem elég vizes zsepivel törölgetni. Tömény ecettel át kell mosni a terráriumot,majd jól kiöbliteni. Jobb lenne,ha ketrecben tartanád,az jobban szellőzik. És a forgács alá tegyél fapelletet,az beszivja a pisit és nem fog tocsogni a forgács a pisitől.
2014. szept. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"tisztítani kell rendszeresen, és akkor nem lesz ilyen"


Rendszeresen tisztítom, ügyelek rá. :)


Köszi a tanácsot !!

2014. szept. 3. 17:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!