Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek egy vadászgörény...

Szerintetek egy vadászgörény (fiú, ivartalanított) 3-4 év után meg tudna szokni egy társat? Örülne neki? Eljátszana vele?

Figyelt kérdés
3-4 éve van egy nagyon aranyos, kedves kis vadászgörényem, nagyon barátságos az emberekkel, nem harap meg senkit, a gyerekekkel is jól elvan, szeret játszani, mégis nyugodt. Cicákkal azonban nem jön ki jól, ilyenkor mindig feléled benne a vadászösztön, kivéve ha álmos, ilyenkor képes elaludni mellettük:) Arra lennék kíváncs, hogy így 3-4 év után meg tudna szokni egy társat (vadászgörényt)? Én rendszeresen sétáltatom és játszok vele, de szeretnék mellé egy társat hogy akkor se legyen egyedül amikor nem vagyok otthon. Vajon örülne neki? Jól ellennènek?

2014. márc. 16. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:
nem éppen
2014. márc. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ a görény személyiségétől. Én már egy idősebb görénnyel próbálnám meg összeszoktatni, mert a kölykök még pörgősek, és azt nem igazán bírják a felnőtt állatok. Mivel ivartalan fiú, úgy egy másik nyugodtabb ivartalan fiút, vagy ivartalan lányt válassz mellé. Az én javaslatom az, hogy keress meg örökbefogadható görényeket (pl itt is szoktak lenni [link] és ők segítenek neked. Mielőtt örökbefogadsz tőlük azelőtt úgyis szükséges személyes látogatás, és ilyenkor viheted a görényedet, megnézhetitek mit szólnának majd egymáshoz.


Nekem egy másfél éves antiszoc ivartalan fiam volt, mikor mellé hoztam egy kölyök fiút. Nehezen ment az összeszoktatás, mert a kölyök pörgött, játszott volna, az idősebb görényem meg bár még ő is épp hogy elhagyta a kölyökkort, már nyugodt volt, meg inkább olyan magának való. Igaz 2 hónap után már egy ketrecben aludtak, de a nagy csak inkább megtűrte a kicsit. Most félév után kezdenek összecsiszolódni, egymáson alszanak, játszanak, pedig én is megkaptam anno, hogy egy antiszoc görénnyel nem biztos hogy ki fog jönni egy másik görény. :)


Persze van olyan amikor nem szokik össze két görény sehogy se. Ilyenkor fel kell készülni arra, hogy akkor külön kell tartani őket, és külön kell foglalkozni velük. Szóval ezt alaposan meg kell gondolni.

2014. márc. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Csopi613 válasza:
A párválasztásban kicsit olyanok, mint az ember is. Az egyikkel jó, a másikkal nem. Volt egy idős görink, Sanyika. Örökbe fogadtunk hozzá egy fiatal, 6 hónapos picurka görit, Lucát. Szerelem lett első látásra. Tüneményesek voltak együtt. Azután, amikor Sanyika átkelt a szivárványhídon kerestünk Luca mellé új társat. 4-5 próba sem sikerült. Jobb esetben csak elvolt a másik mellett, de inkább kerülte a társaságát. Ennek így semmi értelme nem volt. Rosszabb esetben egymásnak is mentek a másikkal. Így mi feladtuk a próbálkozást. Azután egy véletlen dolog megoldotta ezt a kérdést is. Egy ismerősünk talált az utcán egy görit, és mivel napokig nem kereste senki, minket kért meg, hogy juttassuk el egy vadászgörénymentő helyre. Elhozta hozzánk és összeeresztettük Lucával. Azonnal meg volt a harmónia közöttük. Így ő lett a mi görénykénk új társa. A Zizi nevet kapta. És immár 4. esztendeje megy közöttük a szeretetteljes bunyó, kergetőzés, móka, összebújós együtt alvás. Tehát nem egyszerű a pártalálás. Légy óvatos! A helyedben inkább próbálnék mellé örökbe fogadni, mert akkor azt még vissza viheted, ha nem jönnek ki egymással, de ha vásárolsz és nem ok. a dolog, akkor mit csinálsz a másikkal??? Remélem segítettem! Sok sikert kívánok! :)
2014. júl. 2. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!