Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hasznos információkat szeretné...

Hasznos információkat szeretnék hallani dzsungáiai törpehöriről. Gazdik/tapasztaltak, irnátok egy pár választ? Akármiről! Nincs kikötésem!

Figyelt kérdés
2014. jan. 11. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Kezdjük azzal, hogy éjszakai állat. Nagyon aranyos. :)

Táplálása: Én "VERSELE-LAGA Mini Hamster Nature"-val vagy "VERSELE-LAGA Hamster Nature"-val etetem. (ez attól függ melyik van a boltban) Gyümölcs zöldségek közül a K betűvel kezdődőeket nem eheti!!! Enyém nagyon szereti az uborkát, paradicsomot, paprikát, dinnyét (sárgadinnyét görögdinnyét is), almát, diót. Banánt, mandarint, narancsot nem ehet. Hetente kell adni nekik egy kevéske fehérjét, lisztkukacot, tejfölt, túrót vagy sajtot. Az én hörimnek csak a tejföl jött be, habár a lisztkukaccal nem próbálkoztam még. Én úgy adom neki a tejfölt hogy egy ásványvizes kupak tetejébe teszek egy teáskanálnyi tejfölt és abból kinyalogatja, de volt már olyan hogy hoztam neki így a tejfölt és láttam hogy kibújt a házából, belemártottam az ujjam a tejfölbe és lenyalogatta a kezemről. (ilyenkor van hogy kicsit megharapdál)

Magokat kétnaponta cserélem de szerintem ez hörcsögfüggő. Gyümi zöldség is kétnaponta van.

Van bent neki itató is.

Ketrec/terrárium: Én a ketrecet ajánlom, jobban szellőzik, azt a pici mászásigényét ki tudja élni.(nagyon mókás mikor teszek veszek a ketrece körül, odanézek a ketrecére és ott pókemberezik a rácson.) :D

50x25x25cm méretű ketrec/terrárum kell nekik MINIMUM.

1,5-2 hetente takarítom.

Ketrec/terrárium berendezése: Egy 10-12x7-8cm-es kis ház, egy mókuskerék, tálka, itató (nem mindenki ajánlja de szerintem fő a biztonság...). Kb. ennyi ami fontos neki. A többi a pénztárcádtól és a te fantáziádtól függ.

A házban nálam vatta van, imádja.

Az alomtálcába 3-5cm forgács van.

Nálunk van egy kid edényben "MultiFit" csincsillahomok, ebben fürdik.

Van bent neki fa bújóka, fogkoptató kő.

Ketrec terrárium elhelyezése:

Mindenképpen vízszintes helyre, polcra, szekrényre vagy asztalra állítsuk, semmiképpen ne tegyük a földre!

Győződjünk meg róla, hogy nem éri huzat, és nincs túl közel a fűtőtesthez!

Ne tegyük közvetlen ablak elé, főleg a melegebb hónapokban!

Habár a törpehörcsögök szeretnek partizni, lehetőség szerint a televíziótól, hangfalaktól és rádiótól is távol eső helyre tegyük, hogy azok az állatot ne zavarják!

Tartsuk kis gyermekek számára elérhetetlen helyen, nehogy véletlenül lelökjék.

( igen ezt kimásoltam egy hörcsögös oldalról...:) )


Egy nagyon jó törpehörcsögös oldal: [link]


Több tippem nincs, ha bármi kérdésed lenne nyugodtan írj privátot. :) Sok sikert a höri neveléshez :)

2014. jan. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Uuupsz ez picit hosszú lett... :)

2014. jan. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszike:)
2014. jan. 11. 12:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen. :)
2014. jan. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elég jó összefoglaló, azt nincs benne, hogy a höri magányos állat, nehogy kettőt akarj együtt tartani.
2014. jan. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!