Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 5 éves gyereknek tengerimalacot?

5 éves gyereknek tengerimalacot?

Figyelt kérdés

5 éves a lányom, szelíd, empatikus. Szerintem képe lenne kellő odafigyeléssel bánni az állattal, (kutyával-macskával stb is mindig nagyon jól kijön ha rokonoknál vagyunk, vagy ismerőssel találkozunk).

azért a tengerire gondoltam, mert a hörcsög éjjel matat, ez meg tudtommal nem, nagyobbacska is. macska-kutya kizárva a lakás adottságai miatt, a madarakat én utálom, a halaktól a férjem irtózik :) a rágcsálófélékkel egyikünknek sincs semmi baja. úgy tudom, eléggé társsas lény a t-malac, ezért kettőt vennénk, hogy jobban érezzék magukat.

szerintetek?


2013. okt. 19. 17:16
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nyilván én gondoznám, stb és csak névleg lenne az övé. Ti sem gondoljátok komolyan, hogy odalökök egy állatot egy 5 évesnek hogy nesze itt van, csinálj vele amit akarsz.... Felelősségteljes állattartó voltam évekig (igaz, csak kutya-macska szinten, ezért is kérdeztem most, mert rágcsálókkal nem nagyon van tapasztalatom a családbeli hörcsögök simizésén kívül), szeretem az állatokat, és megpróbálom a legjobb körülményeket biztosítani nekik, és mindent ,amire csak szükségük van. Ezért is kérdeztem tapasztalat t-malactartókat.

Időközben a lányom beleszeretett a sünikbe. Az ovink gondnokának vannak és behozott megmutatni néhányat, azóta mást se hallgatok itthon, csak hogy neki mikor lehet sünije... most ennek olvasok utána, illetve két gyakorló gazdival is beszéltem már. Úgy tűnik jelen állás szerint, hogy a tél elmúltával esélyes lesz nekünk egy-két afrikai fehérhasú...

2013. okt. 21. 11:00
 12/14 anonim ***** válasza:

"..azért a tengerire gondoltam, mert a hörcsög éjjel matat, ez meg tudtommal nem.."


A sünök éjszaka aktív állatok, akkor indulnak táplálékkeresésre. Nappal többnyire alszanak. Szóval ne a hálószobában legyen a lakhelye, mert éjjel sokat mászkál, matat, játszik.

2013. okt. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ja, és nem párban élnek a természetben. Csak a párzás idejére állnak össze, egyébként mindig magányosan élnek. Szóval ne kettőt vegyetek.
2013. okt. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
5 évesnek nem való tengerimalac.Úgysem foga ellátni.
2013. okt. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!